środa, 18 sierpnia 2021 14:20

Cudem uniknął śmierci, dziś kończy 100 lat. Całe życie związał z Kalwarią Zebrzydowską

Autor Mirosław Haładyj
Cudem uniknął śmierci, dziś kończy 100 lat. Całe życie związał z Kalwarią Zebrzydowską

Pan Aleksander Bochenek 16 sierpnia ukończył 100 lat. Jubilat od urodzenia mieszka w miejscowości Bugaj, a całe swoje dorosłe życie spędził w bezpośrednim sąsiedztwie „dróżek kalwaryjskich”.

Dom rodzinny pana Aleksandra znajduje się w pięknej i okolicy, pełnej modlących się wiernych, którzy przybywają do Sanktuarium Kalwaryjskiego. Tak wyjątkowe sąsiedztwo zapewne sprzyja spokojnemu długoletniemu życiu.

W dniu jego święta w dniu setnych urodzin dostojnego Jubilata odwiedzili: burmistrz Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, Wiceprzewodniczący RM Paweł Hebda, sołtys Bugaja  Jarosław Jakubiec oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, którzy przekazali moc życzeń.

List gratulacyjny i życzenia przesłali również Premier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Pan Aleksander całe swoje życie związał z Kalwarią Zebrzydowską, do emerytury pracował w jednym z zakładów meblarskich.

W czasie spotkania urodzinowego wspominał swoje młodzieńcze lata, szczególnie okres II wojny światowej. W czasie okupacji i wojny działał w szeregach Armii Krajowej. Jak wspomina, trafił do więzienia  w czasie hitlerowskich łapanek i cudem uniknął śmierci.

Dostojny Jubilat wraz z żoną wychował dwóch synów i córkę, doczekał się pięciu wnuków i ośmiu prawnuków. Przed kilkoma laty odeszła żona pana Aleksandra, Jubilat mieszka w rodzinnym domu otoczony opieką córki i najbliższej rodziny.

Inf. i foto: Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje