środa, 23 sierpnia 2023 10:10

Czołowe zderzenie osobówki z autobusem. Droga zablokowana

Autor Patryk Trzaska
Czołowe zderzenie osobówki z autobusem. Droga zablokowana

O krok od tragedii w Podrzeczu w powiecie nowosądeckim, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Akcja służ trwała ponad dwie godziny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22 sierpnia) o godzinie 6:00. W Podrzeczu doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i autobusu.

W samochodzie osobowym podróżowały dwie osoby, a w autobusie podróżowało około dziesięciu pasażerów, którzy przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnej opuścili pojazd o własnych siłach i odeszli z miejsca zdarzenia. Na miejscu pozostał kierujący autobusem, który nie doznał obrażeń.

Uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zasypaniu płynu chłodniczego sorbentem oraz odłączeniu klem akumulatorów.

Poszkodowanym udzielono pomocy do czasu przybycia karetek pogotowia ratunkowego. Później poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Podrzecze w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia na czas prowadzonych oględzin przez patrol Policji. Samochody z miejsca zdarzenia zabrały pomoce drogowe.

Okoliczności wypadku będzie teraz badać policja. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

inf./fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka