sobota, 1 kwietnia 2023 14:26

Czuł się bezkarny. Nie wiedział, że jego poczynania rejestrowały kamery monitoringu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Czuł się bezkarny. Nie wiedział, że jego poczynania rejestrowały kamery monitoringu

Złodziej wykorzystując chwilową nieuwagę pracownicy salonu kosmetycznego, ukradł jej telefon komórkowy i gotówkę z portfela. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, dzięki czemu policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Za kradzież 57-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

29 marca br. około godziny 14:30 sądeccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z salonów kosmetycznych w Nowym Sączu doszło do kradzieży, w związku z tym na miejsce został skierowany patrol. Mundurowi, rozmawiając z pokrzywdzoną, ustalili, że sprawca wykorzystał jej chwilową nieuwagę i ukradł telefon komórkowy oraz gotówkę z portfela.

Całe zdarzenie, a także wizerunek złodzieja, zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane w salonie, co ułatwiło funkcjonariuszom pracę. Mając rysopis sprawcy, mundurowi ruszyli w teren. Podczas sprawdzania centrum miasta, zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał podejrzewanego, dlatego podjęli interwencję. 57-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zatrzymany i przewieziony do komendy. W kieszeni jego kurtki policjanci znaleźli kradziony telefon oraz pieniądze, które wróciły do właścicielki. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka