poniedziałek, 1 lutego 2021 18:00

Czwarty zgon po szczepieniu w Polsce!

Autor Mirosław Haładyj
Czwarty zgon po szczepieniu w Polsce!

W raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl pojawiła się informacja o zgonie kobiety zaszczepionej w Mysłowicach.

Grzegorz Hudzik Śląski, państwowy wojewódzki inspektor sanitarny  poinformował, że 90-latka przyjęła szczepionkę 20 stycznia, a 27 stycznia zachorowała .

– Lekarz powiązał występujące u niej objawy z przyjęciem szczepionki i zgłosił tę sytuację do powiatowego inspektora sanitarnego w Katowicach jako ciężki przypadek niepożądanego odczynu poszczepiennego. Przekazaliśmy informację do Głównego Inspektora Sanitarnego i Państwowego Zakładu Higieny, włącznie z numerem seryjnym szczepionki podanej tej pani. Tamtejsi specjaliści przeprowadzą analizę epidemiologiczną tego przypadku

– powiedział.

W raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl pojawiła się informacja o zgonie kobiety zaszczepionej w Mysłowicach. 27 stycznia 90-latka miała gorączkę od 38 do 38,4 stopni Celsjusza, stwierdzono powikłania w postaci obrzęku płuc (podejrzewano zapalenie płuc) oraz cierpiała na biegunkę i wymioty. Kobieta zmarła 2 dni później, 29 stycznia.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Radio Zet
Fot.: Photo by Diana Polekhina on Unsplash


Dyrektor Hudzik zwrócił uwagę, że między szczepieniem a wystąpieniem objawów upłynął tydzień. – Każdy taki przypadek jest jednak starannie wyjaśniany choćby po to, by wykluczyć możliwość, że wadliwa jest jakaś konkretna partia szczepionek – wskazał.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus.-Kobieta-zmarla-krotko-po-szczepieniu.-To-czwarty-zgon-w-Polsce

Polska

Polska - najnowsze informacje