sobota, 4 kwietnia 2020 16:33

Czy w tym roku będzie można wyjechać do rodziny na Wielkanoc? Jest jednoznaczna rekomendacja rządu

Autor Mirosław Haładyj
Czy w tym roku będzie można wyjechać do rodziny na Wielkanoc? Jest jednoznaczna rekomendacja rządu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział podczas sobotniego briefingu, że w związku z epidemią koronawirusa, spotkania przy wielkanocnym stole są zagrożeniem.

– To są święta nowego życia i oby takie były, i postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie

– apelował Szumowski.

Michał Dworczyk, szef KPRM poinformował o rekomendacji rządu na czas zbliżających się świąt:

– W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach.

W okresie przedświątecznym odnotowuje się wzrost ilości zakupów dokonywanych przez konsumentów. Zgodnie z ostatnimi zaleceniami, w sklepie może przebywać trzech klientów na jedną kasę.
Łukasz Szumowski zapytany, czy rząd zamierza zmienić rozporządzenie w sprawie uzależnienia dopuszczalnej liczby klientów w sklepie od jego powierzchni, odpowiedział, że ta kwestia jest stale analizowana.

– Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej

– mówił Szumowski.
Z kolei Michał Dworczyk zapytany, czy zwiększą się w sklepach kontrole policji, odpowiedział, że kontroli będzie cały czas dużo, a w niektórych miejscach więcej niż do tej pory.

Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Konferencja ministra zdrowia i szefa KPRM
Fot.: Kancelaria Premiera

Polska - najnowsze informacje