środa, 29 lipca 2020 15:43

Czym jest stomatologiczna estetyczna?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym jest stomatologiczna estetyczna?

Stomatologia rzeczywiście wielce się zmieniła od czasów, gdy jej głównymi funkcjami były usuwanie i wypełnianie zębów. Po drodze wykształciła chirurgię dentystyczną i inne specjalistyczne praktyki dentystyczne. Dziś widzimy jej dalszy rozwój, który ma na celu sprostać potrzebom ludzi w formie stomatologii estetycznej.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Mówiąc najprościej, stomatologia estetyczna Warszawa Targówek może odnosić się do zabiegów stomatologicznych wykonywanych na pacjencie w celu poprawy wyglądu zębów, dziąseł i innych elementów jamy ustnej. Obejmuje to różne prace dentystyczne realizowane przez takich specjalistów jak Estefill.pl - zaprojektowane po to, aby zapewnić Ci wspaniały uśmiech.

Najczęstsze prace dentystyczne w ramach stomatologii estetycznej

Licówki są jedną z najczęściej realizowanych procedur. W rzeczywistości bardzo cienkimi plastrami porcelany, używanymi do pokrywania widocznych powierzchni przednich zębów. Są idealne do działań takich jak:

  • leczenie przebarwionych i nieestetycznych zębów,
  • zamykanie szczelin między zębami,
  • naprawy pęknięć lub odprysków w zębach.

Po całkowitym przyklejeniu do zębów licówka wygląda tak samo, jak pozostałe istniejące zęby. Zepsuty lub mocno wypełniony ząb z pewnością będzie wyglądał nieprzyjemnie, nie wspominając już o jego upośledzonej funkcji. Aby odzyskać ten piękny wygląd i jednocześnie przywrócić mu siłę, dentyści z gabinetów takich, jak https://estefill.pl/ mogą założyć koronę zębową na dotknięty ząb. Korona może być wykonana z różnych materiałów i wyglądać tak, jak inne zęby.

Tradycyjną metodą wypełniania szczeliny między zębami było zastosowanie protez w celu ochrony pozostałych zębów i zrównoważenia sposobu żucia pokarmu. Chociaż mogło to załatwić sprawę, używanie protez było bardzo niewygodne. Doprowadziło to do pojawienia się alternatyw, takich jak implanty zębowe i mostki dentystyczne. Stomatologia estetyczna to także wybielanie zębów - czyli jeden ze sposobów na poprawę wyglądu zębów bez usuwania części jego powierzchni.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje