poniedziałek, 19 lutego 2024 10:08

Darmowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Krakowie!

Autor Katarzyna Domagała
Darmowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Krakowie!

Od 16 lutego w Nowej Hucie działa miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, która jest całkowicie darmowa dla osób z niepełnosprawnością, jak i ich rodzin. Z wypożyczalni mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa.

Wypożyczalnia powstała na osiedlu Zielonym 15 w Nowej Hucie. Działa trzy dni w tygodniu od godz. 8.00 do 15.00. Wypożyczalnię prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Celem działania tego miejsca jest wsparcie w codziennym funkcjonowaniu rodzin i osób z niepełnosprawnościami, którzy doświadczają trudności wynikających z ograniczonej sprawności. Z wypożyczalni może skorzystać każdy mieszkaniec Krakowa.

Wypożyczalnia działa na jednym z nowohuckich osiedli, trzy dni w tygodniu / Fot.: krakow.pl
Sprzęt rehabilitacyjny / Fot.: krakow.pl
Sprzęt rehabilitacyjny / Fot.: krakow.pl

Zasady wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt wypożyczany jest nieodpłatnie, pobierana jest jedynie kaucja zwrotna w wysokości 5 proc. jego wartości. Jak informuje Miasto Kraków, wypożyczenie odbywa się według kolejności zgłoszeń i w miarę dostępności danych urządzeń. Zapotrzebowanie na wypożyczenie sprzętu składa się za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie www.wypozyczalnia.mops.krakow.pl.

Jeśli ktoś nie może skorzystać z formularza online, może złożyć wniosek o wypożyczenie sprzętu w siedzibie MOPS-u, przy ul. Józefińskiej 14 (w Dziale wsparcia osób z niepełnosprawnościami) lub bezpośrednio w wypożyczalni.

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka