wtorek, 3 września 2019 12:04

Dębno. Zamkowe muzeum zaprasza na kameralne spotkania

Autor Mirosław Haładyj
Dębno. Zamkowe muzeum zaprasza na kameralne spotkania

Zamek w Dębnie zaprasza w  niedzielę, 8 wrześnie, na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kameralne spotkania muzealne”, początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00. Wstęp jest wolny.

Spotkanie będzie się składać z dwóch części. Pierwsza z nich to otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Gałka pt. „Mamidła”. W swojej wieloletniej przygodzie z fotografią, artysta sięga po różne strategie uwieczniania obrazu. Tworzy fotografie studyjne, podróżnicze, portretowe oraz industrialne. Dominującym tematem jego twórczości jest jednak fotografia kreacyjna. Jego prace, dzięki swej osobliwej aurze i magicznemu oświetleniu, skłaniają do chwili zadumy, ale ich odczytanie autor pozostawia widzowi. Krzysztof Gałek fotografią zajmuje się od 12 lat. Jest laureatem i zdobywcą wyróżnień w wielu znaczących konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą. Wystawa czynna będzie do 13 października br.

Druga część wydarzenia, to koncert pt. „Moniuszko i inni nasi”. Pod opieką artystyczną Eweliny Stępień swoje umiejętności zaprezentują młodzi muzycy – Aleksandra Kaim, Katarzyna Szlachta, Aleksandra Kupiec, Małgorzata Nawrot, Jakub Kurowski, Krzysztof Musiał.
Organizatorzy: Muzeum Zamek w Dębnie, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Dębińskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Fot. i inf.: UM Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje