czwartek, 13 maja 2021 15:18

Dieta podczas pracy zdalnej – czy to możliwe?

Autor Artykuł sponsorowany
Dieta podczas pracy zdalnej – czy to możliwe?

Teoretycznie praca zdalna to świetny sposób na to, by w końcu zadbać o zbilansowaną dietę. Rano bez problemu zdążysz przygotować śniadanie, koło południa możesz zrobić sobie dłuższą przerwę na lunch, a wieczorem ugotować pyszny obiad oraz wybrać się na zakupy po świeże produkty. Nie musisz już kombinować z odgrzewaniem obiadu w biurze albo wybiegać z domu bez śniadania.

Teoretycznie... W praktyce wszyscy wiemy, że wcale nie jest tak różowo. Domowe biuro czasem ogarnia chaos, a jeśli oprócz współpracowników odbywa się w nim także nauczanie zdalne, przygotowywanie różnorodnych śniadań czy obmyślanie menu lunchowego z pewnością znajdują się na końcu listy zadań. Z pomocą przychodzi wówczas zbilansowana dieta pudełkowa.

Catering dietetyczny to prosty sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Zamiast kolejnej kanapki podczas pracy sięgasz po owoce, owsiankę, ciastko o obniżonej zawartości cukru czy zdrowe smoothie. Wszystkie posiłki zostały skomponowane w taki sposób, by dostarczać organizmowi określoną liczbę kalorii – jeśli nie będziesz podjadać, szybko zauważysz pierwsze efekty stosowania diety pudełkowej. Jadłospis jest przy tym na tyle urozmaicony, że nie musisz obawiać się jedzenia tych samych potraw przez okrągły tydzień. Jeśli z powodu pracy zdalnej masz wrażenie, że wskazówka wagi niepokojąco przesunęła się w prawo, najwyższa pora wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o zbilansowaną dietę.

Dieta pudełkowa – dla singli lub całej rodziny

Jeśli zdarza Ci się wpadać w wir pracy i zapominać o posiłkach, dieta pudełkowa to sposób na zachowanie regularności. Nastawiaj budzik na konkretną godzinę i rób sobie przerwy, by nabrać energii i zjeść coś pysznego. Kolejna pizza lub kebab to zdecydowanie zły pomysł! Zamiast nich zamów catering dietetyczny, który codziennie dostarczy Ci o wybranej porze zestaw posiłków na cały dzień. Gdy w lodówce świeci pustkami, a ważny projekt wymaga całkowitego skupienia, nie ma sensu odrywać się od pracy i biegać po zakupy, a następnie zajmować się gotowaniem.

W takiej sytuacji dieta pudełkowa będzie zdecydowanym ułatwieniem. Mogą z niej skorzystać także całe rodziny, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele wariantów cateringu. Dieta o obniżonej kaloryczności, catering dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, dieta eliminacyjna – jeśli każdy z członków rodziny ma określone wymagania, catering dietetyczny będzie prostszą alternatywą dla przygotowywania codziennie kilku wariantów każdego posiłku.

Postaw przede wszystkim na jakość!

Niezależnie od tego, czy zamawiasz jedzenie dla siebie, czy też dla swoich bliskich, zwróć szczególną uwagę na opinie firmy dostarczającej catering dietetyczny. Kraków obsługiwany jest przez wiele firm, wśród których znaleźć można zarówno znakomite, jak i dużo słabsze. Niska jakość produktów przekłada się na niską jakość i kiepski smak, a wszyscy wiemy, że niesmaczne potrawy lądują najczęściej w koszu. Aby uniknąć tej sytuacji, postaw na dietę pudełkową ze sprawdzonego źródła oraz renomowaną firmę, dla której jakość składników ma ogromne znaczenie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje