czwartek, 3 września 2020 08:47

Dlaczego oczyszczacz powietrza powinien znaleźć się na wyposażeniu Twojego biura

Autor Głos 24
Dlaczego oczyszczacz powietrza powinien znaleźć się na wyposażeniu Twojego biura

Oczyszczacze powietrza zdobywają coraz większą popularność w polskich domach i firmach. Smog to jeden z poważniejszych problemów polskich miast, warto więc myśleć o tych urządzeniach jako kluczowym elemencie wyposażenia biura i wyznaczniku troski i zdrowie pracowników.

Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy to prawne zobowiązanie pracodawcy wobec pracownika. Choć oczyszczacz powietrza dla firmy nie jest naturalnie żadnym wymogiem, warto już dzisiaj zacząć myśleć o nim nie w kategorii gadżetu, ale istotnego elementu wyposażenia biura, które służy zdrowiu wszystkich osób w nim przebywających. Zakup oczyszczacza dla biura to zresztą nie troska bezinteresowna. Pracownicy, którzy nie muszą wdychać pyłów, alergenów i innych zanieczyszczeń przez 8 godzin dziennie, przecież mniej chorują i pracują wydajniej.

Jakie zagrożenia eliminują oczyszczacze powietrza?

Czyste powietrze nie jest najmocniejszą stroną polskich metropolii. Niektóre z nich plasują się na listach najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, w większości alarmy smogowe wskazują stan zagrożenia przez sporą część roku. Według lekarzy smog może być jednym z największych zabójców współczesności. Pyły, które stanowią jego główny składnik, mogą przyczyniać się do rozwoju chorób serca, nowotworów i schorzeń płuc. Najbardziej narażeni na chorobotwórcze działanie smogu jesteśmy wówczas, gdy przebywamy na zewnątrz. Ściany i okna domów i biura nie są jednak idealną barierą. Zawieszone w powietrzu drobiny szkodliwych związków chemicznych przedostają się do budynków w trakcie wietrzenia albo drogami wentylacyjnymi.

Oprócz smogu, istnieją także wewnętrzne zanieczyszczenia, powstające w samym biurze. Formaldehyd, ksyleny, benzeny… to nieprzyjazne zdrowiu związki, których cząsteczki mogą występować wszędzie tam, gdzie korzysta się ze sprzętu biurowego, szczególnie drukarek oraz kserokopiarek. Im bliżej tych urządzeń znajdują się pracownicy, tym bardziej mogą być narażeni na wdychanie tych drobin.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Wybierając oczyszczacz powietrza dla firmpowinniśmy najpierw zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów produktu. Urządzenia z filtrem węglowym poradzą sobie z każdym rodzajem zanieczyszczenia, zarówno tymi generowanymi wewnątrz biura, jak i pyłami i alergenami. Wiele z nich pochłania nie tylko drobiny, ale także nieprzyjemne zapachy.

Dokonując wyboru konkretnego modelu oczyszczacza, należy wziąć pod uwagę kryterium powierzchniowe. Jaki obszar urządzenie ma pokryć swoim działaniem. Do niewielkich pomieszczeń, liczących od ośmiu do dwunastu metrów kwadratowych, może wystarczyć niewielkie urządzenie, na przykład jedno z serii Fellowes Area Max Baby. Do dużych pokojów, sali konferencyjnych czy lokali usługowych może przydać się większy sprzęt, choćby jeden z oczyszczaczy marki Stadler.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje