czwartek, 4 maja 2023 09:42

Dlaczego warto skorzystać z usługi call center

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto skorzystać z usługi call center
  • Przed zawarciem umowy z centrum obsługi klienta, stwórz biznesplan i oceń, jak każda usługa zewnętrzna może najlepiej służyć Twojej firmie.
  • Ten artykuł jest dla właścicieli małych firm, którzy chcą dowiedzieć się, jak wybrać oprogramowanie contact center dla swojej firmy.

Firmy mogą korzystać z call center z różnych powodów. Być może nie są w stanie zapewnić wysokiej jakości obsługi klienta przez telefon ze względu na rosnącą liczbę połączeń; lub obsadzanie linii telefonicznych zmniejsza jakość innych projektów. Być może, obszerność dzisiejszych kanałów komunikacyjnych rozprasza Twój zespół. W innych przypadkach, odrębny dział call center może po prostu zrobić więcej, aby pomóc rozwijać firmę, niż tylko wewnętrzny personel.

Ostateczną korzyścią z zatrudniania usługi call center jest odciążenie pracowników, aby mogli się skupić na produktywności firmy zamiast obsługi połączeń i innych zgłoszeń. Wiele centrów kontaktowych są dostępne 24/7, co pozwala klientom skontaktować się z nimi w dowolnej chwili, jak tylko pojawia się jakikolwiek problem. Usługa call center może również podnieść poziom profesjonalizmu dla małej firmy bez kosztownego tworzenia własnego zespołu obsługi klienta.

Poza tym, dostawcy usług call center często oferują generowanie leadów i usługi sprzedaży, które mogą pomóc rozwijającej się firmie , podczas gdy jej pracowniki będą mogli w pełni się skoncentrować na codziennych operacjach. Innymi słowy, firma może wiele zyskać, nie wydając tyle, ile kosztowałoby zatrudnienie większej liczby członków zespołu do wykonania tych samych zadań.

Różnica między call center a serwisem odbierania połączeń (automatyczną sekretarką)

Chociaż call center i serwis odbierania połączeń brzmią podobnie, między nimi istnieje znacząca różnica. Zrozumienie tego, czym się różnią, pomoże wybrać odpowiedni serwis dla Twojego biznesu. Zauważ, że niektórzy dostawcy dostarczają serwis odbierania połączeń (tak zwaną automatyczną sekretarkę), jak i serwis call center.

Usługi call center, a zwłaszcza call center w chmurze są szerokie. Dostawcy zazwyczaj utrzymują dużą liczbę agentów i zwykle obsługują większą liczbę połączeń. Mogą obsługiwać prawie każdą branżę, kompilując zamówienia, oferując obsługę klienta i wysyłając odpowiednie informacje z powrotem do swoich klientów. Usługi te mogą zazwyczaj funkcjonować z ogólnym skryptem i podstawowymi informacjami o działalności klienta. Usługi call center zwykle archiwizują zamówienia i interakcje, a następnie przesyłają informację w ramach raportu do klienta. Sprzedaż detaliczna jest jednym z przykładów branży, która może korzystać z usług call center.

Z drugiej strony, usługi automatycznej sekretarki są zwykle znacznie ograniczone i często obsługują złożone, specjalistyczne zadania. Na ogół obsługują one specyficzne rynki pionowe, które wymagają bardziej dogłębnej znajomości wewnętrznego funkcjonowania firmy klienta. Usługi auto sekretarki sprawdzają się najlepiej w konkretnych branżach, które mogą wymagać krytycznego myślenia i podejmowania decyzji. Czasami automatyczna sekretarka korzysta z funkcji wrażliwych na czas lub wysoce spersonalizowanych. Pojedyncze rozmowy są często przekierowywane do klienta od razu. Przykładem firmy, która może korzystać z automatycznej sekretarki, jest praktyka lekarska.

Znalezienie call center, które działa dla Twojej firmy

Wybieranie centrum obsługi klienta jest w dużej mierze zależne od potrzeb Twojej firmy. Upewnij się, że masz jasny obraz swoich przypadków użycia biznesowego dla call center i zrozumienie, jak te usługi mogą pomóc w długoterminowych celach biznesowych. Partnerstwo z odpowiednim serwisem może pomóc rozszerzyć i poprawić obsługę klienta, pozwalając jednocześnie pracownikom wewnętrznym skupić się na innych aspektach firmy. Lepsza obsługa klienta oznacza szczęśliwszych klientów, a to zawsze jest dobre dla biznesu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje