wtorek, 15 czerwca 2021 10:53

Kraków. Założą opaski na oczy i zagrają w football

Autor Marzena Gitler
Kraków. Założą opaski na oczy i zagrają w football

15 czerwca na obiektach MOS Kraków „Zachód” (Plac Na Groblach 23) odbywają się Warsztaty z blind footballu "Usłyszeć Football". Partnerem wydarzenia jest operator hulajnóg elektrycznych, który wyjaśni jak poruszać się na pojazdach i zaoferuje bezpłatne przejażdżki.

Jeszcze do godz. 15 można zobaczyć, że niewidomi też grają w football. Jak zapowiedzieli organizatorzy wydarzenia, które odbywa się w ramach XXII edycji obchodów Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” - Małopolskich Dni Osób z Niepełnosprawnościami, Fundacja Nie Widząc Przeszkód - nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjść, założyć opaskę i spróbować swych sił z grzechoczącą futbolówką!

O godz. 13:00 rozpocznie się meczu blind footballu między Wisłą Blind Football Kraków a drużyną „Wisła i Przyjaciele”!

Partnerem wydarzenia jest Tier, wiodący operator mikromobilności w Europie, który zaprasza na swoje stoisko.

- Hulajnogi  mogą być problematyczne dla osób niewidomych, jednak Tier wychodzi  naprzeciw temu wyzwaniu. Aby poznać perspektywę niewidomych, operator  dołącza do grona partnerów warsztatów i zachęca do wzięcia w nich  udziału. Współpraca z miastem oraz Fundacją Nie Widząc Przeszkód ma na  celu promowanie odpowiedzialnej postawy wśród mieszkańców Krakowa, a w  efekcie sprawienie, aby e-hulajnogi nie stanowiły  dla nikogo przeszkody na drodze. Aby przekonać się, jak poprawnie  korzystać z hulajnóg operator zaprasza do stoiska, gdzie zespół  ekspertów TIER wyjaśni jak poruszać się na pojazdach i zaoferuje  bezpłatne przejażdżki - informuje przedstawiciel operatora.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje