środa, 25 stycznia 2023 13:38

[Foto] Doczekała się 11 wnuków i 8 prawnuków. Mama starosty świętowała 100. urodziny

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Doczekała się 11 wnuków i 8 prawnuków. Mama starosty świętowała 100. urodziny

W dniu 24 stycznia 2023 roku mieszkanka gminy Limanowa - sołectwa Kanina - Maria Opiela, obchodziła setne urodziny. Z tej okazji na uroczystość urodzinową przybył Wójt Gminy  Limanowa Jan Skrzekut, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i USC Dariusz Dutka, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Limanowej Maciej Lachor, Kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalnych w Nowym Sączu Bartłomiej Stawiarski oraz Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga prywatnie syn jubilatki.

Życzenia i gratulacje będące wyrazem ogromnego szacunku dla Pani Marii skierował Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, który z dumą podkreślił zadowolenie z faktu, że w naszej gminie jest osoba, której osobiście może pogratulować tak zaszczytnego wieku.

-Dzisiejsza okazja jest niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Gratuluję i życzę,  przede wszystkim dużo zdrowia oraz Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata!

- takie najserdeczniejsze życzenia skierował dla Pani Marii -Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.  

Pani Maria doczekała się jedenaściorga wnuków oraz ośmiu prawnuków. Wójt Gminy Limanowa tak pożegnał jubilatkę:

-Dziś za to wszystko, na co Pani pracowała przez lata dzieląc się dobrocią i miłością,  jest  Pani otoczona troską, ciepłem oraz ogromnym szacunkiem i miłością , którym darzy Panią najbliższa rodzina. Gratuluję pięknego jubileuszu, życząc dużo zdrowia i sił na kolejne lata życia!.

Inf. i foto: UG Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje