środa, 8 czerwca 2022 13:49

Dom Fabryczny w Wolbromiu w płomieniach. W środku dwie osoby

Autor Patryk Trzaska
Dom Fabryczny w Wolbromiu w płomieniach. W środku dwie osoby

Wczoraj (7 czerwca)  strażacy zostali wezwani do pożaru Domu Fabrycznego w Wolbromiu. W środku znajdowały się dwie osoby, które zostały ewakuowane. Cała akcja trwała aż półtorej godziny.

We wtorek około godziny 23 strażacy otrzymali zgłoszenie, do pożaru Domu Fabrycznego w Wolbromiu. Wydobywający się z okien i drzwi dym zauważył najprawdopodobniej jeden z pobliskich mieszkańców. Do akcji zadysponowano jednostki z JRG Wolbrom, OSP Wolbrom oraz OSP Wierzchowisko. Na miejscu okazało się, że w środku znajdują się dwie osoby, które zostały ewakuowane przez służby i przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Gaszenie Domu Fabrycznego w Wolbromiu - fot. OSP Wolbrom

Strażacy mieli problem z dogaszeniem pożaru, dlatego zdecydowali się na wykonanie otworu w dachu. Po akcji, w celu zabezpieczenia okolicy, służby sprawdziły sąsiednie lokale detektorem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla. Cała akcja trwała około półtorej godziny.

Przypomnijmy, że wybudowane po 1908 roku przy fabryce Westena drewniane budynki zwane „Rajami” otrzymały nazwę Domy Fabryczne. Obecnie jest to jedna z najuboższych dzielnic miasta.

inf./fot - OSP Wolbrom

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje