czwartek, 11 maja 2023 09:17

Dramat podczas grilla. Po dwulatka musiał przylecieć śmigłowiec LPR

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat podczas grilla. Po dwulatka musiał przylecieć śmigłowiec LPR

Dramatyczne chwile rozegrały się w środę (10 maja) w miejscowości Skawa (powiat nowotarski). Podczas rozpalania grilla poparzone zostało dwuletnie dziecko.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło około godziny 18:00 w miejscowości Skawa. Jak wstępnie ustalono, dwuletni chłopiec został poparzony podczas rozpalania grilla z użyciem podpałki w płynie.

– Rodzice natychmiast zawieźli chłopca do Rabki-Zdroju, gdzie na postoju karetek została mu udzielona pierwsza pomoc, po czym wezwano śmigłowiec. Dziecko z poparzeniami głowy, tułowia oraz jednej z kończyn zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Prokocimiu. Rodzice w chwili zdarzenia byli trzeźwi

– informuje podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

O zaistniałej sytuacji została powiadomiona prokuratura. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali czynności procesowe. Będą ustalać dokładne okoliczności tego dramatycznego zdarzenia. Śledczy sprawdzą m.in. czy nie doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka przez osoby mające obowiązek opieki nad nim.

Inf. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje