środa, 20 stycznia 2021 13:22

Drifty i kulig za autem! W Myślenicach mogło dojść do tragedii [VIDEO]

Autor Aleksandra Tokarz
Drifty i kulig za autem! W Myślenicach mogło dojść do tragedii [VIDEO]

Niebezpieczne zimowe zabawy na myślenickim Zarabiu mogły skończyć się tragicznie. W piątek, tuż przed północą dyżurny myślenickiej komendy zauważył na miejskim monitoringu dwa samochody, które ciągnęły za sobą osoby na sankach.

Na myślenickie Zarabie natychmiast skierowany został patrol, który wylegitymował uczestników zabawy.

Na szczęście tym razem niebezpieczne zimowe zabawy nie zakończyły się tragedią. Inaczej było jednak w trakcie podobnego kuligu za samochodem, który miał miejsce w poniedziałek w gminie Elbląg. Wówczas ranne zostały dwie nastolatki. Jedna z nich walczy o życie w szpitalu.

Dramatyczny finał kuligu. 15-latka walczy o życie
Lekkomyślna decyzja skończyła się dramatem. 15-latka z ciężkimi obrażeniami głowy walczy o życie w szpitalu. Jej 14-letnia koleżanka ma złamaną rękę. To finał kuligu w podelbląskim Adamowie, gdzie mężczyzna ciągnął 6 osób na workach za samochodem. Do tego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:00 …

Warto zastanowić się nad skutkami, z pozoru bezpiecznej, zabawy. Za podobne zachowanie kierowcy grozi do 500 złotych mandatu i pięć punktów karnych.

- Znacznie wyższe kary są przewidywane dla kierowców, którzy spowodują wypadek podczas kuligu. Jeśli dojdzie w nim do śmierci któregoś z uczestników zdarzenia, grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności – tłumaczy mł.asp. Dawid Wietrzyk oficer prasowy KPP w Myślenicach.

fot. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje