niedziela, 13 grudnia 2020 09:24

Drogowcy zapowiadają utrudnienia. Remonty tarnowskich ulic wchodzą w kolejny etap

Autor Aleksandra Tokarz
Drogowcy zapowiadają utrudnienia. Remonty tarnowskich ulic wchodzą w kolejny etap

Rozbudowa tarnowskich ulic wchodzi w kolejny etap. Mowa o Lwowskiej i Bernardyńskiej. W przyszłym tyodniu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Tym razem zmieni się organizacja ruchu związana z przebudową ronda, które w efekcie ma zostać powiększone. Tymczasowe rondo, jak na razie, zostanie zlikwidowane, a w jego miejsce ma zostać wprowadzone skrzyżowanie typu T. W związku z tym wlot z ulicy Lwowskiej do ulicy Heleny Marusarz oraz ulicy Środkowej będzie zamknięty. Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość i stosować do oznakowania wprowadzonego na czas prac. Wprowadzona zmiana organizacji ruchu, w tym zakresie, ma obowiązywać około 3 miesiące.

Jednocześnie w rejonie przebudowy ulicy Lwowskiej trwają prace branżowe związane z budową i przebudową sieci oraz prace związane z wykonaniem konstrukcji pod budowę nowej nawierzchni. Inwestycja odbywa się obecnie bez zakłóceń, zgodnie z założeniami harmonogramu. Według planów, aktualnie realizowana rozbudowa ulicy Lwowskiej, to jest na odcinku od Potoku Małochlebówka do Szpitala św. Łukasza, ma zakończyć się na przełomie III i IV kwartału 2021 roku.

„Tarnów pełen blasku” po raz ósmy
Rusza kolejna, ósma już edycja konkursu „Tarnów pełen blasku”, w którym nagrodzone zostaną najpiękniej świątecznie przystrojone domy, balkony, sklepy, firmy, ogródki przyblokowe, biura, szkoły, przedszkola i żłobki w naszym mieście. Łączna pula nagród wynosi 12 tysięcy złotych, a zgłoszenia przyjmow…

W wyniku rozbudowy powstanie dwujezdniowa ulica, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Rondo Zesłańców Sybiru będzie dwupasowe. Po południowej części Lwowskiej zostanie zbudowany chodnik, a po północnej – ciąg pieszo-rowerowy. Obie jezdnie będą oddzielone pasem zieleni. Zostanie także wydzielony pas ruchu do lewoskrętów. Dodatkowo zaplanowano budowę parkingów, na których łącznie będzie 170 miejsc postojowych.

Równolegle do prac na Lwowskiej, trwają roboty drogowe na ulicy Bernardyńskiej. Jak zapowiadają drogowcy, jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, już w przyszłym tygodniu zostanie ona oddana do użytku kierowcom. Trwają tam ostatnie prace związane z oznakowaniem poziomym. Prace obejmowały odcinek wzdłuż kościoła ojców Bernardynów i skweru ks. kpt. Piotra Gajdy przy Małych Schodach.

Diecezja Tarnowska najpobożniejszym regionem w Polsce
W kościele katolickim spada liczba praktykujących wiernych. Mimo tego, diecezja tarnowska wciąż przoduje w statystykach. Najnowsze dane, które przedstawił Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pokazują, że diecezja tarnowska jest najpobożniejszym regionem w Polsce. Przygotowane w 2020 roku wska…

W trakcie prac wymieniona została podbudowa jezdni i chodników, położono nowe nawierzchnie. Na jezdni z betonu asfaltowego, a na chodnikach z płyt granitowych, które zostały odzyskane podczas remontu tarnowskiego Rynku. Granitowe krawężniki i zjazdy z kostki granitowej są dopełnieniem prowadzonych prac. W miejscu obecnego, pojawiło się „wyniesione” przejście dla pieszych, które wykonano z betonu asfaltowego.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje