poniedziałek, 24 maja 2021 10:52

Drogowy pirat zatrzymany w Skrzyszowie. Gnał w terenie zabudowanym bez uprawnień

Autor Aleksandra Tokarz
Drogowy pirat zatrzymany w Skrzyszowie. Gnał w terenie zabudowanym bez uprawnień

21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego w terenie zabudowany jechał ponad 180 km/h. Dodatkowo nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Szaleńcza jazda zakończyła się wysokim mandatem.

W niedzielne przedpołudnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kontrolowali prędkość w Skrzyszowie. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kilka minut po 10 usłyszeli ryk silnika motocykla. - Zmierzona prędkość ręcznym miernikiem prędkości wskazała, że kierowca jednośladu rozpędził się do szybkości 178 km/h. Kierowca został zatrzymany - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Wówczas okazało się, że kierowcą jest 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który co prawda posiada prawo jazdy kategorii AM i B, jednak nie zdążył jeszcze wyrobić kategorii A, która uprawnia do jazdy motocyklem.

- Mężczyzna za zbyt szybką jazdę stracił posiadane prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany grzywną, a jego motocykl został odholowany - tłumaczy rzecznik.

Rzepiennik Strzyżewski. Spędził w lesie cztery dni. Chciał popełnić samobójstwo
Wiadomości Tarnów. 30-latek bez słowa wyjaśnienia opuścił miejsce zamieszkania. Cztery dni spędził w lesie.

Tarnowscy policjanci apelują o ostrożna, zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę, a także nieprzekraczanie dozwolonych prędkości. Tylko w minionym tygodniu 30 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 29 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości  powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku roku takich kierowców jest już ponad 500, a w całym zeszłym roku było ich 781.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje