wtorek, 1 marca 2022 18:01

„Dzieciaczki już do nas jadą”. Siostry dziękują krakowianom i piszą, jak jeszcze można pomóc

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
„Dzieciaczki już do nas jadą”. Siostry dziękują krakowianom i piszą, jak jeszcze można pomóc

Siostry służebniczki z Krakowa zdecydowały się przyjąć 60 sierot z Ukrainy. W sieci zamieściły apel, na który od razu odpowiedzieli krakowianie.

Krakowianie kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca. Po zamieszczonym przez siostry służebniczki w mediach społecznościowych apelu o pomoc, do domu zakonnic przy ul. Kordylewskiego zaczęły spływać dary dla 60 sierot, które mają przyjechać z Ukrainy.

-Póki co, jest dużo darów - nie przywoźcie dziś więcej. Nie przynoście na razie ubrań! Musimy to teraz posegregować. Siostry dadzą znać w przyszłym tygodniu, co potrzebne

-czytamy w zamieszczonym w mediach społecznościowych wpisie.

Siostry informują, że na obecną chwilę potrzebna jest pomoc w segregacji darów. Można też mailowo zadeklarować gotowość do opieki lub zrobienia zakupów.

-Pisząc na adres dziecizukrainy@gmail.com, możecie zostawić swój nr tel., nazwisko, jeśli deklarujecie pomoc w opiece lub zakupach (piszcie, nie dzwońcie, bo telefon się urywa). Cały czas czekamy na Dzieciaczki. Już jadą

-czytamy we wpisie.

AKTUALIZACJA

Wieczorem na facebookowej grupie Pomoc Siostrom Służebniczkom z Kordylewskiego - sieroty z Ukrainy pojawił się wpis, w którym poinformowano o tym, że zakonnice zakończyły przyjmować i segregować dary. O kolejnych potrzebach i możliwości udzielenia dalej pomocy siostry będą informować za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Drodzy Darczyńcy! Na dziś zakończyliśmy przyjmować dary. Za nami ciężki dzień pracy, ale WSZYSTKIE rzeczy od Was są posegregowane i ułożone. Gotowe pokoiki czekają na Dzieciaczki. Dziękujemy za ofiarność i pomoc wolontariuszom. Jutro o poranku kolejne info o potrzebach i pomocy

– napisała Monika Firlej, administratorka facebookowej grupy.

Pani Monika poinformowała nas także, że na obecną chwilę siostry nie przyjmują już ubrań i pościeli.

Wpis na grupie Pomoc Siostrom Służebniczkom z Kordylewskiego - sieroty z Ukrainy/ fot.: Facebook
Wpis na grupie Pomoc Siostrom Służebniczkom z Kordylewskiego - sieroty z Ukrainy/ fot.: Facebook

https://m.facebook.com/groups/1128785967887701/permalink/1128994617866836/

Czytaj również:

Zakonnice z Krakowa przyjmą 60 sierot z Ukrainy. Apelują o pomoc
Wiadomości Kraków: Siostry Służebniczki Starowiejskie niebawem przyjmą 60 sierot z Ukrainy. Apelują o pomoc w zebraniu potrzebnych artykułów.

Inf. i foto: Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje