wtorek, 26 listopada 2019 20:04

„Dziewczęta z Auschwitz” – autorka odwiedzi Wadowice

Autor Anna Piątkowska-Borek
„Dziewczęta z Auschwitz” – autorka odwiedzi Wadowice

Wzruszające historie i wielkie emocje – Sylwia Winnik, autorka „Dziewcząt z Auschwitz” odwiedzi Wadowice.

Wzruszające, wyjątkowe, zapadające w pamięć i w serce – tak w skrócie można opisać spotkanie, które niebawem odbędzie się Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Jeśli chcesz wysłuchać niesamowitych historii, poznać losy kobiet, które przetrwały piekło obozu Auschwitz albo współczesnych bohaterów ryzykujących życie na froncie, to tego spotkania nie możesz przegapić!

W piątek 29 listopada o godz. 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z dziennikarką i pisarką Sylwią Winnik, autorką bestsellerowej książki „Dziewczęta z Auschwitz”. Książkę stanowią przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Ireneusz, bo takie imię nadała swojemu synkowi, stał się najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Pochowała go w pudełku po makaronie.

Walentyna Nikodem była w Auschwitz świadkiem wielu bestialskich poczynań esesmanek. To ona pod koniec wojny rozpoznała w tłumie uciekających cywilów jedną z najokrutniejszych strażniczek, Margot Dreschel, schwytała ją, a następnie zeznawała na jej procesie.

Urszula Koperska do obozu trafiła jako 8-letnie dziecko. do końca życia będzie pamiętać strach, tęsknotę i przejmujący głód.

To tylko trzy z pośród dwunastu niezwykłych, wzruszających, a zarazem przerażających historii. To wyjątkowe świadectwa, które na długo zapadają w pamięć i skłaniają do refleksji.

Po literackim sukcesie „Dziewcząt z Auschwitz” przyszedł czas na kolejną książkę inspirowaną prawdziwymi historiami. Tym razem autorka zabiera nas w sam środek wojny współczesnej. Jej najnowsza książka „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy" to nie tylko wzruszające opowieści i relacje żołnierzy wyjeżdżających na misje do Iraku, Afganistanu, Kosowa czy Syrii, ale przede wszystkim ich żon, dzieci, matek. To zapadające w pamięć historie opisane emocjami. Chcesz je poznać? Przyjdź do biblioteki! Emocje gwarantowane!

Na spotkanie obowiązują BEZPŁATNE wejściówki, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki (ul. Legionów 1).

Źródło: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje