poniedziałek, 10 lutego 2020 14:13

Wadowice. Dziewięć praw jazdy zatrzymanych za nadmierną prędkość

Autor Katarzyna Domagała
Wadowice. Dziewięć praw jazdy zatrzymanych za nadmierną prędkość

W  ciągu dwóch dni policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali aż dziewięć praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.  Jak widać,  mimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach  nie brakuje piratów drogowych.

W  miniony weekend mundurowi odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne  przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym.  Tylko w sobotę policjanci zatrzymali  do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który na ul. Piłsudskiego w  Wadowicach przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Z  kolei w  Kalwarii Zebrzydowskiej kierująca volvo jechała ul. Floriana z prędkością 92 km/h przy dozwolonej „czterdziestce”. Za dużo na liczniku miał również kierowca renault, który w Babicy jechał z  prędkością 103  km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50  km/h, a także kierowca fiata, który również w Babicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h.

W niedzielę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż pięciu  kierowców, którzy w Choczni przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.  Rekordziści, kierujący  suzuki oraz kierowca opla pędzili z prędkością 148 km/h przy  obowiązującym ograniczeniu prędkości do 60 km/h. „Wpadł” również  kierowca fiata, u którego policyjny miernik wskazał 123 km/h. Do  obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h nie dostosowało  się również dwóch kierowców samochodu marki Opel.

Wszyscy  kierowcy w związku z popełnionymi wykroczeniami zostali ukarani mandatami, punktami karnymi oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy,  które będą mogli  odzyskać za trzy miesiące.

Info, foto: Policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje