wtorek, 9 marca 2021 08:41

E-sport – wiedza w pigułce

Autor Artykuł sponsorowany
E-sport – wiedza w pigułce

Coraz więcej osób interesuje się e-sportem – głównie z racji tego, że w czasie pandemii nie mogą się ekscytować swoimi standardowymi zmaganiami sportowymi – co więc warto wiedzieć o e-sporcie? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czym właściwie są e-sporty?

Otóż jest to sport elektroniczny oparty głównie na grach komputerowych. E-sport przyciąga wiele osób, a w zawodach bierze udział coraz więcej profesjonalnych drużyn, dlatego rynek e-sportu rozwija się w niewyobrażalnym tempie, co powoduje, że coraz więcej osób poważnie traktuje tą kategorię sportową. W okresie wakacyjnym popularność opcji e-sportowych jest szczytowa, ponieważ w tym okresie zawody sportowe nie są zazwyczaj organizowane, co jest dobrym wyborem, gdy się nudzisz.

Jak zacząć grać na e-sportach?

Naturalnie wiele osób szuka dodatkowych sposobów na zarobek, więc nic dziwnego, że oglądanie e-sportów i obstawianie na nie zbiega się w czasie. Obstawianie e-sportów zwykle wymaga innej metody obstawiania. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, jest rozważenie kategorii e-sportowej, na którą chcemy postawić, czy jest to mecz czy pojedynek, kategorię e-sportową, na którą chcemy postawić, a może nawet chcesz obstawiać cały turniej, ale nie jest to zalecane dla graczy, którzy dopiero zaczęli stawiać zakłady.

Jeśli wybierzemy już bukmachera i dany rodzaj spotkania, przed postawieniem zakładu, z prostych powodów warto sprawdzić dobre typy e-sport, najnowsze bonusy i promocje wybranego bukmachera, bo wtedy nasz zysk może być wyższy. Na początku musimy śledzić ruchy wybranej drużyny (lub zawodników) i zapisywać wszystko w formie statystycznej - liczbę wygranych i porażek, ich popełnione błędy itp.

Następnie chcemy sprawdzić popularność gier, w których uczestniczy nasz zespół. Jest to temat, który jest często pomijany, ale czasami rozgrywane są mecze, w których dana drużyna e-sportowa celowo się podkłada, aby zarobić więcej. Oczywiście dzieje się to coraz rzadziej, ale nadal się zdarza. Ostatnim krokiem, jaki musimy podjąć, jest rozważenie, ile pieniędzy zainwestować w grę.

Doświadczenie w e-sportach jest ważne

Nie trzeba dodawać, że jeśli chcesz obstawiać zakłady na elektroniczne spotkania, musisz mieć doświadczenie w tym, co chcesz obstawiać. Na przykład załóżmy, że zaczynasz obstawiać jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych, takich jak Valorant. Aby wybrać odpowiedni typ, musimy poświęcić co najmniej kilka tygodni na zrozumienie mechaniki gry, składu drużyny i strategii gry. Tylko w ten sposób możemy łatwo przewidzieć, która drużyna wygra - chociaż zawsze musisz pamiętać, że nikt nie może zagwarantować, że Twój zakład się powiedzie.

U których bukmacherów możemy obstawiać zakłady na e-sport?

Faktem jest, że ludzie są nim tak zainteresowani, że coraz częściej bukmacherzy w swojej czołowej ofercie mają zakłady e-sportowe. Nie musisz być super aktywnym graczem, aby dobrze radzić sobie w zakładach na e-sport. Owszem, jest wielu typerów z dużym doświadczeniem w e-sporcie, ale są też tacy, którzy w większości mają dużą wiedzę matematyczną, którą można wykorzystać do przewidzenia danego wyniku. Twój zakład powinien być oparty przede wszystkim na dokładnej analizie drużyny e-sportowej, na którą chcesz postawić. Śledź wiadomości i przeglądaj wyniki oraz statystyki swojej ulubionej drużyny. Zrozumienie gry może pomóc w dokonywaniu lepszych wyborów.

Na co uważać przy graniu na e-sportach?

Oczywiście nie obstawiaj e-sportu, które są nadal oferowane w fazie eliminowania poszczególnych drużyn. Ta sytuacja jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna. Ponadto z oczywistych względów nie ma sensu stawiać na mecz, kiedy wszyscy wiedzą, że ta dana drużyna wygra. Najlepiej jest znaleźć dwie drużyny, które wypadają bardzo podobnie w swoich umiejętnościach. Wtedy też mamy większą szansę na przewidzenie wyniku, który będzie trudniejszy do przewidzenia przez bukmacherów, przez co kursy na naszą potencjalną wygraną będą o wiele wyższe.

Co zrobić, jeśli chcesz tylko oglądać e-sporty?

Naturalnie zarabianie na e-sportach nie jest dla wszystkich, ponieważ niektórzy oglądają je tylko po to, aby zobaczyć swoich ulubionych sportowców, bądź porównywać swoje umiejętności do topowych zawodników. Oglądanie topowych turniejów e-sportowych zwykle jest darmowe – zazwyczaj można je znaleźć za pośrednictwem platformy ,,Twitch” – bądź Youtube, choć w tym wypadku to bywa różnie. W ostatnim roku najważniejsze zawody e-sportowe pobiły rekordy oglądalności – choć nie ma w tym nic dziwnego, z racji tego, że pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie inne zawody sportowe po prostu nie mogły być zorganizowane – oprócz tych e-sportowych, bo w końcu każdy zawodnik siedząc wtedy w domu, mógł konkurować z drużynami przeciwnymi zdalnie. Prawdopodobnie w tym roku będzie tak samo, ponieważ mimo iż szczepionki ruszyły, to końca pandemii nadal nie widać.

Sport

Sport - najnowsze informacje