niedziela, 4 października 2020 09:04

Ekostrefa Wieliczka - wszystko o ekologicznym ogrzewaniu na pikniku

Autor Marzena Gitler
Ekostrefa Wieliczka - wszystko o ekologicznym ogrzewaniu na pikniku

W sobotę, 26 wzreśnia, w Wieliczce, na placu M. Skulimowskiego (oraz w Mediatece) odbyła się impreza po nazwą „Ekostrefa Wieliczka”.

W czasie imprezy można było skorzystać z porad Ekodoradców dotyczących wymiany starego kotła, ocieplenia budynku oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii przy pozyskiwaniu ciepła i energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, a także uzyskać informacje na temat możliwości dofinansowania inwestycji ekologicznych.

Podczas wydarzenia była też możliwość zobaczenia działającej pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznej i kotłów gazowych. Prezentowane były również ekologiczne kotły na pellet. Ekodoradcy wymieniali elektro odpady na rośliny oczyszczające powietrze.

Nie zapomniano też o najmłodszych mieszkańcach gminy. W świat ekologii i ochrony środowiska wprowadzały dzieci eko-quizy oraz zabawy plastyczne oraz ruchowe nagradzane zabawkami i gadżetami wykonanymi z materiałów pochodzących z recyklingu.

W czasie trwania Ekostrefy można było skorzystać również z porad pracownika WFOŚiGW dotyczących pozyskania dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz sprawdzić swoje płuca w mobilnym spirobusie.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje