poniedziałek, 13 maja 2024 07:20

Festiwal Nauki i Sztuki wraca do Krakowa! Wiemy co będzie się działo

Autor Katarzyna Domagała
Festiwal Nauki i Sztuki wraca do Krakowa! Wiemy co będzie się działo

Warsztaty, gry, eksperymenty, prezentacje, wykłady, debaty, wystawy i koncerty – tegoroczny Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie to blisko 300 wydarzeń przygotowanych przez kilkanaście uczelni i instytucji.

Festiwal Nauki i Sztuki wraca do Krakowa po pięciu latach przerwy. Od 16 do 18 maja kampusy krakowskich uczelni otwarte będą dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, na czym polega magia nauki i sztuki.

Hasło tegorocznego, 20. już festiwalu brzmi "Kraków miastem nauki i sztuki". Patronem wydarzenia jest prof. Marian Mięsowicz – jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, mający ogromny wkład w integrację środowiska naukowego Krakowa - czytamy na stronie Miasta Krakowa.

W ciągu trzech festiwalowych dni goście będą mogli wziąć udział w ponad 300 wydarzeniach i odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów na kampusach krakowskich uczelni.

W pałacu Potockich przy Rynku Głównym otwarta zostanie Kawiarenka Naukowa, w której odbywać się będą debaty na najbardziej aktualne i wzbudzające powszechne zainteresowanie tematy.

W trzecim dniu festiwalu na scenie pod Wieżą Ratuszową prezentować się będą zespoły i chóry z poszczególnych uczelni. Koncert poprzedzi symultana, podczas której mistrz szachowy będzie grał jednocześnie z wieloma przeciwnikami reprezentującymi krakowskie uczelnie.

Szczegółowy program tegorocznej edycji festiwalu znajduje się na stronie internetowej fnis.krakow.pl.

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka