czwartek, 18 stycznia 2024 07:41

“Figura Matki Bożej wśród wulgarnych neonów zaprasza na drinki” – zachęcają do protestu przeciw wystrojowi lokalu

Autor Mirosław Haładyj
“Figura Matki Bożej wśród wulgarnych neonów zaprasza na drinki” – zachęcają do protestu przeciw wystrojowi lokalu

Pod koniec 2023 r. przy Placu Konstytucji 3 w Warszawie otwarta została restauracja „Madonna”. Lokal wzbudza ogromne emocje wśród katolików. W sieci pojawiły się apele o podjęcie akcji protestacyjnej.

Otwarta w 2023 r. restauracja “Madonna” jest popularnym lokalem w stolicy. Nie każdemu jednak przypadł do gustu kontrowersyjny wystrój restauracji zlokalizowanej przy Placu Konstytucji 3. Wzbudził on sprzeciw wielu katolików mieszkających w stolicy. Jego przeciwnicy jeszcze w listopadzie zorganizowali protest przed drzwiami restauracji.

W styczniu w mediach społecznościowych pojawiły się apele o dołączenie do akcji protestacyjnej.

– Figura Matki Bożej wśród wulgarnych neonów zaprasza na drinki, na butelkach wódki wiszą różańce, bluźniercze obrazy przedstawiają Matkę Bożą palącą papierosy, w obrazie Najświętszego Serca Pana umieszczona została twarz aktora Keanu Reeves'a, w miejscu oblicza Maryi podstawiono twarz piosenkarki Rihanny, na stolikach umieszczone są figurki Maryi z kodem QR poprzez który klient może pobrać menu, w restauracji umieszczony jest konfesjonał, w którym można zrobić sobie zdjęcia

– czytamy na profilu Chrześcijańskie Veto.

Twórcy Chrześcijańskiego Veta informują, że bezskutecznie próbowali rozmawiać z pracownikami lokalu.

– Z naszej strony została podjęta próba osobistej rozmowy z pracownikami tego lokalu (kontakt z właścicielem jest utrudniony). Niestety rozmowa nie przyniosła skutku, mimo tego że pracownik tej restauracji potwierdził, iż cały czas dochodzą do nich sygnały ze strony wierzących, o odczuwanej przez katolików pogardzie i profanacji dla ich wartości

– przekazują.

Na profilu wymieniono kilka sposobów protestów m.in. wysłanie listu/maila ze sprzeciwem do prezydenta Warszawy, wyrażenie sprzeciwu w Googlach czy na Facebooku oraz kontakt z proboszczem, który przekaże sprawę biskupowi. Twórcy profilu kierują apel do wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania.

– Jeśli nie zareagujemy teraz, powstaną kolejne tego typu miejsca

– piszą twórcy Chrześcijańskiego Veta.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka