wtorek, 31 sierpnia 2021 08:37

Formuła 1: typy na sezon 2021

Autor Artykuł sponsorowany
Formuła 1: typy na sezon 2021

Formuła 1 to królowa sportów motorowych. Nie bez powodu, ogromna prędkość, śrubowanie świetnych czasów, wielkie pieniądze i najszybsze bolidy sprawiły, że F1 przyciąga uwagę kibiców na całym świecie. W tym artykule sprawdzimy terminarz pozostałych wyścigów na sezon F1 2021, sprawdzimy także jak działają dotyczące F1 zakłady bukmacherskie i czy cała ta zabawa się opłaca. Nasz ekspert, Irenka Zając, zdradzi także swoje typy na Formuła 1 sezon 2021. Zapraszamy.

Formuła 1 sezon 2021 – jak przebiega?

W Formuła 1 sezon 2021 kończy się w niedzielę, 12 grudnia 2021 wyścigiem Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina Circuit. Jak dotąd, rozegrano 11 z 23 wyścigów. Wszystko jeszcze przed nami. Na czele klasyfikacji kierowców po 11 wyścigach są:

1.       Lewis Hamilton (Wielka Brytania), Mercedes: 195 punktów,

2.       Max Verstappen (Holandia), Red Bull Racing: 187 punktów,

3.       Lando Norris      (Wielka Brytania), McLaren 113 punktów,

4.       Valtteri Bottas (Finlandia), Mercedes 108 punktów,

5.       Sergio Perez (Meksyk), Red Bull Racing 104 punktów.

Jak więc widać, o końcowy sukces największe szanse mają powalczyć Lewis Hamilton i Max Verstappen. Brytyjczyk, który będzie bronić tytułu mistrzowskiego wśród kierowców ma spore szansę w tym sezonie na 8 mistrzostwo wśród kierowców F1.

Hamilton kontra Verstappen –pojedynek pokoleń

Być może jest to sezon, który zostanie zapamiętamy dzięki najlepszej walce o tytuł mistrza F1 2021 od czasów Aytrona Senny i Alana Prosta. Być może, bo walka o mistrzostwo FIA tak naprawdę dopiero się rozkręca. Z naszej strony dosłownie nie możemy się doczekać kolejnych pojedynków Lewisa Hamiltona z Maxem Verstappenem.

Uwielbiamy tę walkę, gdyż jest to przede wszystkim rywalizacja dwóch wybitnych kierowców. Równocześnie są oni po prostu ludźmi wraz z ich doskonałościami oraz niedoskonałościami. Faktem jest, że Lewis Hamilton i Max Verstappen najczęściej walczą o zwycięstwo w wyścigach i dzieli ich naprawdę niewiele punktów w klasyfikacji generalnej. Walka o tytuł mistrza zapowiada się więc w tym sezonie iście pasjonująco.

Terminarz pozostałych wyścigów na sezon 2021

W Formuła 1 sezon 2021 dopiero się rozkręca, za nami jest już Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, które wygrał Hamilton czy wyścig na Hungaroring o Grand Prix Węgier, który z kolei wygrał Esteban Ocon. Przed nami z kolei Grand Prix Belgii, Holandii czy Włoch na torze Monza. We wrześniu i październiku zostaną rozegrane także Grand Prix Rosji i Turcji.

Październik zakończą Grand Prix USA i Meksyku. W listopadzie odbędzie się jeden wyścig –Grand Prix Brazylii w São Paulo a sezon zakończą w grudniu Grand Prix w Arabii Saudyjskiej oraz Grand Prix w Abu Zabi. Jak będzie wyglądała klasyfikacja F1 w grudniu? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami, które znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Jak działają dotyczące F1 zakłady bukmacherskie?

Tak, jak w każdym sporcie w F1 zakłady bukmacherskie również są dostępne. Oferta zakładów bukmacherskich na ten sport jest bardzo bogata i obejmuje np. zakłady na zwycięstwo w danym wyścigu, te oczywiście ze względu na specyfikę tego sportu są dosyć trudne do wygrania. W wyścigu bierze udział wielu zawodników a nawet drobny błąd popełniony we wczesnej jego fazie może zablokować danemu zawodnikowi walko o tryumf. Poza tym są zderzenia, kraksy, wypadnięcia z toru, złe warunki atmosferyczne czy defekty techniczne, które również mogą wyeliminować zawodnika z wyścigu.

Z tego powodu, stawiając w F1 zakłady bukmacherskie odradzamy Wam raczej typowanie zwycięzcy wyścigu. Dużo lepiej sprawdzają się zakłady h2h na pojedynek między kierowcami, który będzie wyżej w klasyfikacji. Lepiej też wypadają zakłady na klasyfikacje. W nich kierowcy nie ścigają się bezpośrednio ze sobą, ale z czasem. Decyduje tu skill kierowcy czy poziom bolidu a mniejszy wpływ mają wyżej wymienione zdarzenia losowe.

Poza tym w F1 zakłady bukmacherskie również można stawiać długoterminowo. Dostępne są zakłady na klasyfikację generalną kierowców i konstruktorów, można stawiać kto ją wygra, kto zajmie drugie i trzecie miejsce. Również można stawiać tu zakłady h2h na konkretne pary kierowców. Musisz jednak pamiętać, że przy zakładach długoterminowych musisz liczyć się z zamrożeniem swoich środków na blisko rok. Nie mniej, są one dużo bezpieczniejsze niż zakłady na pojedynczy wyścig, gdzie dużo zależy od czynników losowych.

Jak będzie wyglądała klasyfikacja F1 na sezon 2021?

Pora więc na nasze typy. W wyścigach Formuła 1 sezon 2021 jest niezwykle trudny do typowania. Klasyfikacja F1 jest niezwykle ciasna a Lewisa Hamiltona z Maxem Verstappenem dzieli zaledwie 8 punktów. To zaledwie minimalna różnica, która może zostać nadrobiona nawet podczas jednego wyścigu. Przewidujemy więc, o ile nie stanie się coś niespodziewanego to pojedynek między tymi kierowcami będzie się toczył aż do końca sezonu i dopiero grudniowe wyścigi wyłonią zwycięzcę. Bardzo podobnie wygląda Klasyfikacja F1 konstruktorów.

Mercedes ma tam 303 punktów a Red Bull Racing Honda 291 oczek. Sprawia to, że również tutaj rywalizacja może być bardzo zacięta i rozstrzygnąć się dopiero w ostatnich wyścigach.

Sport

Sport - najnowsze informacje