środa, 13 lipca 2022 11:12

[FOTO, VIDEO] Ciężarówka nie wyrobiła na zakręcie. Strażacy mieli pełne ręce roboty

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[FOTO, VIDEO] Ciężarówka nie wyrobiła na zakręcie. Strażacy mieli pełne ręce roboty

Ciężarówka przewożąca materiały izolacyjne wypadła z jezdni na łuku drogi DK 75 w miejscowość Tęgoborze. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło 12 lipca przed godziną 15:40 w miejscowości Tęgoborze (powiat nowosądecki). Na zakręcie drogi DK 75 ciężarówka wioząca izolacyjne materiały budowlane, wypadła na łuku jezdni wraz z przyczepą. Ładunek wylądował na poboczu, ale kierowcy na szczęście nic się nie stało, choć cała sytuacja wyglądała niebezpiecznie.

O zdarzeniu poinformowali druhowie z z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy, którzy na swoim facbookowym funpage'u zamieścili nagranie na którym widać wypadek. Przyczepa, podczas manewru skręcania wykonywanego przez ciężarówkę, straciła przyczepność i przewróciła się, doprowadzając do jej wypadnięcia z trasy. Przewożony ładunek, którym okazała się wełna mineralna używana w budownictwie do termoizolacji budynków, rozsypała się na poboczu.

:arrow_right: Tęgoborze - DK75 - 12.07.2022r :male-firefighter:

:arrow_right: TĘGOBORZE - DK75 - 12.07.2022r. :firefighter: :articulated_lorry: Samochód ciężarowy wypadł z drogi :male-firefighter:

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy Wtorek, 12 lipca 2022

W rozmowie z Głosem24 zdarzenie skomentowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu kom. Justyna Basiaga:

– Wczoraj około godziny 15:40 w miejscowości Tęgoborze kierujący, zjeżdżając z góry św. Justa samochodem ciężarowym marki Mercedes z przyczepą, na łuku drogi nie dostosował prędkości i doprowadził do wywrócenia zespołu pojazdów. Kierowca był trzeźwy, nikt nie doznał żadnych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia został ukarany mandatem

Podczas pracy przy usuwaniu skutków wypadku, strażacy mieli pełne ręce roboty.

Fot., video i inf.: Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje