piątek, 6 grudnia 2019 14:01

Franciszkanka siostra Ludwika Bednarek ma już 100 lat!

Autor Marzena Gitler
Franciszkanka siostra Ludwika Bednarek ma już 100 lat!

20 listopada setne urodziny obchodziła siostra Ludwika Bednarek, ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Dzień przed uroczystością w Domu Zakonnym przy ul. Leśnej pojawili się goście z kwiatami i gratulacjami. Oficjalne listy gratulacyjne od Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika odczytała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała. We własnym imieniu oraz jako osoba reprezentująca Miasto Mszana Dolna razem z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Śmieszek przekazały bardziej osobiste podziękowania wraz kwiatami i drobnym upominkiem. Do tych życzeń dołączyli się jeszcze goście z Limanowej – z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjechali Sabina Lupa Zastępca Naczelnika Wydziału Świadczeń emerytalno-rentowych oraz Andrzej Gołąb Kierownik Inspektoratu w Limanowej.

Nie zabrakło śpiewów i hucznego „200 lat”, ale to najpierw siostra Ludwika udowodniła, że jak chce pośpiewać to nic jej nie powstrzyma…

Ostatnio takie zamieszanie miało miejsce w sierpniu, kiedy to siostra otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Inf. i foto: UM Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje