środa, 3 kwietnia 2024 08:56

Gdzie pracować w Tarnowie? Przegląd popularnych branż

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie pracować w Tarnowie? Przegląd popularnych branż

Tarnów to miasto, które odznacza się niskim poziomem bezrobocia. Pod koniec 2023 roku wyniosło ono 4%. Według danych zebranych przez Powiatowy Urząd Pracy w mieście istnieje niedobór pracowników fizycznych. Jakie są popularne branże w tej części Polski, gdzie warto aplikować i jakie zarobki czekają na pracowników?

Jak wygląda rynek pracy w Tarnowie?

Miasto stanowi ważnym ośrodek kulturalny, turystyczny i gospodarczy województwa małopolskiego. W Tarnowie dominuje przemysł chemiczny, jak m.in. Grupa Azoty, oraz elektromaszynowy – zakłady mechaniczne, fabryki silników i fabryki maszyn. Działają również firmy zajmujące się przemysłem paliwowo-energetycznym, a także spożywczym – zakłady mięsne, mleczarskie oraz zakłady przemysłu chłodniczego. Rynek pracy zasilają też przedsiębiorstwa z obszaru przemysłu betonowego, odzieżowego oraz szklarskiego.

W mieście powiatowym działają też takie duże firmy jak  Centrum Logistyczne firmy TC Dębica/Goodyear czy też centrum przeładunkowo-magazynowe DHL. Poza tym są dwie galerie handlowe, liczne sklepy, hurtownie, które również zatrudniają mieszkańców Tarnowa, przyczyniając się do niskiego bezrobocia w mieście.

Praca w Tarnowie – zawody deficytowe

W Tarnowie braki kadrowe zauważane są w branży motoryzacyjnej i transportowej. Na zatrudnienie niezmiennie mogą liczyć blacharze i lakiernicy samochodowi, a także mechanicy pojazdów samochodowych oraz diagności. Warto nadmienić, że Tarnów leży na skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i linii kolejowych, co sprawia, że sektor transportu i logistyki jest rozwinięty. Nie brakuje pracy w tej branży m.in. dla kierowców zarówno samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, jak i autobusów, a także pracowników magazynowych i logistycznych oraz dyspozytorów.

Potrzebne są też osoby do pracy w takich obszarach jak ochrona mienia. Brakuje również krawców oraz pracowników przemysłu odzieżowego, fryzjerów, monterów elektroników, sprzedawców i kasjerów oraz nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych.

Osoby, które są zainteresowane zatrudnieniem w województwie małopolskim, mogą przejrzeć oferty pracy z Tarnowa zamieszczone na stronie - https://www.gowork.pl/praca/tarnow;l. Dzięki wygodnym filtrom w łatwy sposób można sprecyzować zakres poszukiwań i ustawić wytyczne dotyczące formy zatrudnienia, trybu pracy, czy też rodzaju umowy.

Jakie jest średnie wynagrodzenie w Tarnowie? Gdzie warto szukać pracy?

Pracy w Tarnowie można szukać, odwiedzając Powiatowy Urząd Pracy, lub przeglądają oferty w internecie na popularnych serwisach do tego przeznaczonych. Warto też obserwować grupy branżowe w social mediach, śledzić strony interesujących nas firm, lub skorzystać z opcji kontaktu i zapytać o wolny etat. Średnie wynagrodzenie w Tarnowie wynosi 5629,79 zł brutto.

Pomysłem na to, jak znaleźć pracę w Tarnowie, może być też wyszukiwanie ofert, które umożliwiają zdalne wykonywanie obowiązków. W całym kraju brakuje specjalistów z sektora IT. Osoby, które mają predyspozycje w tym obszarze zawodowym, nie muszą mieć specjalnego wykształcenia. Wystarczy intensywna nauka, choćby samodzielna, stałe aktualizowanie wiedzy, by móc rozpocząć karierę w najlepiej opłacanej branży.

Znając deficytowe profesje, można znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie. Warto również pamiętać o ciągłym rozwoju zawodowym, inwestować w swoje kwalifikacje,  podnosić kompetencje, uczestniczyć w kursach i szkoleniach, a także zadbać o networking. Będąc specjalistą w danej dziedzinie, można zdobyć posadę w rozmaitych branżach, nie tylko tych, które aktualnie są deficytowe.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka