poniedziałek, 31 grudzień 2018 18:41

Bochnia. Komunikat Powiatowej Inspekcji Sanitarnej

Napisała

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni w związku z obowiązkiem rejestracji działalności rolniczej polegającej na produkcji oraz na wprowadzaniu żywności do obrotu informuje, że zgodnie z art. 61, art. 63 ust.1, ust.2 pkt 1, pkt 12 i pkt 13 oraz ust. 3 Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity Dz.U z 2018r. poz 1541 z póź.zm) „podmioty działające na rynku spożywczym prowadzące: produkcję pierwotną, działalność w zakresie dostaw bezpośrednich oraz rolniczy handel detaliczny produktów pochodzenia roślinnego winny być wpisane do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów PIS.”

Aby uzyskać wpis do Rejestru prowadzonego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni należy wypełnić i dostarczyć do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Konstytucji 3-go Maja 5 w Bochni „wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów PIS”. Wpis zakładu nie podlega opłacie. Natomiast zgodnie z art.103 ust.4 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia „kto prowadzi działalność w zakresie produkcji lub obrotu żywnością bez złożenia wniosku o wpis do rejestru zakładów (…) podlega karze pieniężnej”

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące rejestracji działalności rolniczej można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 14/ 612 39 47 wew. 16 oraz na stronie www Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod adresem: bochnia.psse.malopolska.pl

Info: UG Lipnica Murowana

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.