środa, 10 kwietnia 2024 07:16

Wybory samorządowe 2024. Jak głosowano w gminach powiatu bocheńskiego?

Autor Katarzyna Jamróz
Wybory samorządowe 2024. Jak głosowano w gminach powiatu bocheńskiego?

W Bochni odbędzie się druga tura wyborów. W niedzielę (21 kwietnia) o urząd burmistrza powalczy Ireneusz Sobas (PiS) oraz Magdalena Łacna (KO). Jak głosowano w gminach powiatu bocheńskiego?

W niedzielę (7 kwietnia) w Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy kraju wybrali swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów oraz sejmików województw. Głosowano również na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. O fotel włodarza Bochni ubiegało się aż siedmiu kandydatów.

Dojdzie do zmiany burmistrza

Przypomnijmy, obecny burmistrz Bochni Stefan Kolawiński nie zdecydował się ubiegać o reelekcję. Największe poparcie w I turze wyborów samorządowych uzyskał Ireneusz Sobas (PiS). Drugie miejsce zajęła Magdalena Łacna (KO). To właśnie oni zmierzą się w drugiej turze wyborów samorządowych, która zaplanowana została na niedzielę (21 kwietnia).

Dziękuję wszystkim za głosy oddane na mnie! Dziękuję za zaufanie! Bochnia do naszej małej ojczyzny. Warto się dla niej...

Opublikowany przez Ireneusza Sobasa Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą Ireneusz Sobas uzyskał 23,15 proc. poparcia. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości oddano 2692 głosów. Tuż za nim, z różnicą zaledwie 275 głosów, uplasowała się Magdalena Łacna. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej otrzymała 20,79 proc. poparcia.

< cytat blokowy = "https://www.facebook.com/LacnaMagdalena/posts/122158583054036629" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

Kochani! Dziękuję za Wasze głosy❤️ Idziemy dalej i nie zatrzymujemy się! uszkodzenia jeszcze ostatni krok,...

Opublikowany przez Magdalenę Łacną Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Jaki wynik uzyskali pozostali kandydaci?

  • Marek Rudnik – 1973 (16,97 proc.)
  • Filip Pach – 1828 (15,72 proc.)
  • Wojciech Woźniczka – 1351 (11,62 proc.)
  • Marta Mrzygłód – 917 (7,89 proc.)
  • Artur Gondek – 448 (3,85 proc.)

Jak głosowano w pozostałych gminach?Gmina Bochnia

Wójtem gminy Bochnia po raz trzeci został Marek Bzdek. Otrzymał 53,83 proc. poparcia. Jego kontrkandydat, Jan Truś, uzyskał 46,17 proc. – Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach samorządowych. Po raz kolejny potwierdzili państwo, jak ważna jest dla was przyszłość naszej gminy. Dziękuję, że po raz trzeci obdarzyliście mnie zaufaniem, dzięki któremu, przez kolejnych 5 lat będę mógł was reprezentować – napisał Marek Bzdek za pośrednictwem Facebooka.

< blockquote cite = "https://www.facebook.com/marek.bzdek1/posts/926514742816408" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom, za udziały w samorządach. Po raz kolejny potwierdzoneli Państwo, jak...

Opublikowany przez Marka Bzdka Poniedziałek, 8 kwietnia 2024


Gmina Drwinia

Wójtem gminy Drwinia został Jan Pająk. – Dziękuję wszystkim za zaufanie, którym po raz czwarty obdarzyliście mnie, powierzając mi zaszczytną funkcję wójta naszej gminy. Dla mnie kampania wyborcza zaczyna się w następującym dniu po wygranych wyborach, więc zabieram się do pracy. Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali na mnie głos oraz głosy na Radnych z KWW Jana Pająka – Drwinia jest najważniejsza. Zapewniam państwa, że to dla mnie ogromny zaszczyt, honor, a zarazem zobowiązanie pełnić funkcję Wójta Gminy Drwinia. W związku z tym dołożę wszelkich starań, aby program wyborczy, który przedstawiłem, został przez nas zrealizowany – przekazał za pośrednictwem Facebooka. Jan Pająk zdobył 61,24 proc. głosów. Jego kontrkandydat, Stanisław Jaskier, otrzymał 38,76 proc.

Dzień dobry! Dziękuję wszystkim za zaufanie, będącym po raz czwarty obdarzyni mnie, powierzając mi zaszczytną funkcję...

Opublikowany przez Jana Pająka < /a> Poniedziałek, 8 kwietnia 2024


Gmina Lipnica Murowana

Wójtem gminy Lipnica Murowana został Tomasz Gromala. – 4 kadencja, historyczny wynik moi drodzy pracodawcy i większość w Radzie Gminy. Dziękuję wszystkim moim 15 kandydatom, nie wszyscy zdobyli mandaty, ale to jest wspaniały zespół! – przekazał za pośrednictwem Facebooka. Tomasz Gromala uzyskał 69,65 proc. poparcia.

4 kadencja, historyczny wynik moi drodzy Pracodawcy🥰 I przeważnie w Radzie gmin. Dziękuję bardzo🤗🤗🤗 W LA...

Opublikowany przez Tomasza Gromalę Niedziela, 7 kwietnia 2024

Gmina Łapanów

W gminie Łapanów doszło do zmiany wójta. Przypomnijmy, Andrzej Śliwa nie zdecydował się walczyć o reelekcję. W wyborach zwyciężył Patryk Paszkot. Członek partii politycznej PSL zdobył 64,74 proc. głosów. – Mamy to! Dzięki waszym głosom zostałem wybrany na urząd Wójta Gminy Łapanów stosunkiem głosów 2341 do 1275. Jestem niezmiernie wdzięczny i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego doskonałego wyniku. Jesteście wspaniali! Dziękuję również za głosy oddane na kandydatów na radnych z mojego komitetu wyborczego. Teraz czas na ciężką i rzetelną pracę na rzecz mieszkańców Gminy Łapanów. Razem podołamy temu wyzwaniu – przekazał za pośrednictwem Facebooka. Jego kontrkandydatka Celina Jacewicz, członkini partii Prawo i Sprawiedliwość, otrzymała 35,26 proc. poparcia.

Szanowni Państwo, Drodzy mieszkańcy! ✅Mamy to!💥 Dzięki Waszym głosom został wybrany na urząd Wójta Gminy Łapanów...

Opublikowany przez Patryka Paszkota Niedziela, 7 kwietnia 2024

Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz

W Nowym Wiśniczu na kolejną kadencję burmistrza wybrana została Małgorzata Więckowska. – Bardzo dziękuję, przede wszystkim, za udział w wyborach i za obdarzenie mnie mandatem burmistrza na kolejną kadencję. Dziękuję za każde ciepłe słowo, za uznanie i poparcie. Wasz głos nie zostanie zmarnowany. Gratuluję wszystkim wybranym do Rady Miejskiej i zapraszam do współpracy – poinformowała za pośrednictwem Facebooka. Małgorzata Więckowska otrzymała 52,87 proc. poparcia. Jej kontrkandydat, Krystian Stec, zdobył 28,83 proc. głosów. Z kolei Klaudia Jonak-Rojek otrzymała 18,30 proc. poparcia.

Szanowni Państwo! gmina miejska Nowy Wiśnicz! Bardzo dziękuję, przede wszystkim, za udział w wyborach i za obdarzenie...

Opublikowany przez Małgorzatę Więckowską Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Gmina Rzezawa

Na nowego gospodarza gminy, już w I turze, wybrany został Zbigniew Biernat, który uzyskał 52,79 proc. głosów. – Ciężko znaleźć słowa, które wyraziłyby moją wdzięczność wobec podjętej przez państwa decyzji w dniu 7 kwietnia 2024 r. Głosem 52.79 proc. mieszkańców, spośród 4 kandydatów, zostałem wybrany Wójtem Gminy Rzezawa na najbliższe 5 lat. W swojej działalności zawodowej zawsze starałem się kierować sercem i stawać po stronie potrzebujących. Tak też chcę traktować powierzoną mi funkcję – jako misję i dany mi kredyt zaufania. Pragnę być wójtem wszystkich mieszkańców, w imię zasady równości, transparentności, wzajemnego szacunku i współpracy. Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Ze swojej strony obiecuję dołożenie wszelkich starań, aby nasza piękna gmina rozwijała się i była miejscem przyjaznym dla nas wszystkich. Niech będzie naszym powodem do dumy – napisał za pośrednictwem Facebooka.

❗ Szanowni mieszkańcy gminy Rzezawa, Ciężko znaleźć słowa, które są autorstwa mojej wdzięczności wobec pierwotnej przez Państwa...

Opublikowany przez Zbigniew Biernat - Kandydat na Wójta Gminy Rzezawa Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Mariusz Palej, obecny wójt gminy, otrzymał 29,44 proc. poparcia. – Z głębi serca pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Dziękuję również wszystkim kandydatom z mojego komitetu wyborczego oraz wolontariuszom zaangażowanym w prowadzenie naszej kampanii. Wasze wsparcie i zaufanie, które mi okazaliście, są dla mnie niezmiernie ważne. Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom tych wyborów, w tym przyszłemu wójtowi naszej gminy. Mam nadzieję, że nadchodzące lata będą dla naszej gminy czasem rozwoju i licznych inicjatyw, które przyniosą korzyści wszystkim jej mieszkańcom. Przez ostatnie dziesięć lat całą swoją energię i serce poświęciłem sprawom naszej gminy. Było i jest to dla mnie coś więcej niż tylko obowiązek – to moja pasja i misja. Chociaż kampania wyborcza była bardzo brutalna i nacechowana ostrością, a ja sam byłem przedmiotem licznych niesprawiedliwych ataków, w tym nieuprawnionych oskarżeń i masowego niszczenia materiałów wyborczych, nigdy nie zwątpiłem w wartość naszego wspólnego celu – dobra naszej gminy. Chciałbym podkreślić, że mimo zmiany roli, jaką będę pełnił, moje zaangażowanie w sprawy publiczne nie osłabnie. Nadal będę z całych sił wspierał cenne inicjatywy i zawsze będę stał po stronie mieszkańców. Gmina Rzezawa jest i zawsze będzie dla mnie miejscem niezwykle ważnym, a dobro jej mieszkańców – moim priorytetem. Szczególnie gorąco pragnę podziękować: radnym, sołtysom, pracownikom urzędu oraz jednostek organizacyjnych, a także zaangażowanym w życie naszej gminy mieszkańcom. Dziękuję wam za lata zaufania, współpracy i wspólnie spędzonego czasu. Niech nadchodzący czas będzie dla naszej gminy okresem pokoju, rozwoju i wspólnego budowania dobrej przyszłości dla nas wszystkich – przekazał Mariusz Palej w zamieszczonym na Facebooku poście. Piotr Koczanowski otrzymał 13,43 proc. głosów. Z kolei Artur Słonina zdobył 4,35 proc.

Szanowni mieszkańcy gminy Rzezawa – Drodzy Przyjaciele, z głębi serca serca wszystkim, którzy odeszli na...

Opublikowany przez Mariusz Palej Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Gmina Trzciana

Wójtem gminy Trzciana ponownie został Cezary Stawarz. Członek partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 82,93 proc. poparcia. Jego kontrkandydat, Andrzej Zgłobicki, uzyskał 17,07 proc. głosów. – Zaufanie, którym mnie obdarzyliście podczas tych wyborów utwierdza mnie jak nigdy dotąd, że warto dawać z siebie 120% zaangażowania w swoich codziennych obowiązkach. Te wybory pokazują, że zgoda buduje, że dialog stwarza możliwości i, że ciężka praca daje widoczne efekty. Jestem wzruszony, że będę waszym wójtem na kolejną kadencję. Jestem szczęśliwy, że również nasi radni będą w służbie w pełnym komplecie, co daje nam możliwość spokojnej pracy – napisał za pośrednictwem Facebooka Cezary Stawarz.

< blockquote cite = "https://www.facebook.com/cezary.stawarz/posts/7732324086831966" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

Szanowni mieszkańcy gminy Trzciana, Serdecznie dziękujemy za ważne doświadczenie, które otrzymaliśmy 82,93% tj. 2...

Opublikowany przez Cezarego Stawarza Poniedziałek, 8 kwietnia 2024


Gmina Żegocina

Wójtem gminy Żegocina ponownie został Wojciech Wrona. – Dziękuję wszystkim z całego serca za tak olbrzymi mandat zaufania – przekazał za pośrednictwem Facebooka. Starający się o reelekcję Wojciech Wrona otrzymał 91,82 % poparcia. Głos za oddało 2032 wyborców.

Opublikowany przez Wojciecha Wronę Wtorek, 9 kwietnia 2024

Fot. Mateusz Łysik/Głos24

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka