czwartek, 28 marca 2024 07:19

36-latka postanowiła zatrzymać pijanego kierowcę, wtedy mężczyzna uderzył w jej auto

Autor Mirosław Haładyj
36-latka postanowiła zatrzymać pijanego kierowcę, wtedy mężczyzna uderzył w jej auto

36-latka pomogła w ujęciu pijanego mieszkańca Bochni. Kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

25 marca 36-latka, jadąc swoim BMW, zauważyła zmieniający tor jazdy samochód marki Toyota. Kobieta podejrzewała, że przyczyną są problemy zdrowotne lub upojenie kierowcy, dlatego postanowiła interweniować. 36-latka zatrzymała BMW przed Toyotą, ale mężczyzna postanowił uciec, powodując uszkodzenie pojazdów.

-Kobieta jednak nie ustąpiła. Pojechała za mężczyzną i telefonicznie powiadomiła służby o zdarzeniu. Po przejechaniu krótkiego odcinka oba pojazdy zjechały na poboczne jednej z ulic w Bochni, a 36-latka podeszła do osobowej Toyoty, gasząc sinik pojazdu.
Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci rewiru dzielnicowych potwierdzili, że kierowca Toyoty był nietrzeźwy

-relacjonują mundurowi.

Badanie wskazało prawie 3 promile alkoholu u 55-letniego mieszkańca Bochni. Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna.

-Mieszkaniec Bochni już stracił prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi od 14 marca br. nowymi przepisami prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, w przypadku gdy zawartość alkoholu będzie wynosić co najmniej 1,5 promila we krwi (0,75 mg/l) wiąże się z konfiskatą pojazdu. W związku z tym, że 55-latek nie był jedynym właścicielem samochodu, którym kierował według tych przepisów to sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu, którym kierował w chwili popełnienia przestępstwa

-przekazują policjanci.

Inf. policja

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka