piątek, 07 czerwiec 2019 08:45

Gorlice: Parking w miejscu byłego MOPS-u

Napisał
fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

W Gorlicach przy ul. Wąskiej plac, na którym znajdował się kiedyś MOPS, został utwardzony i zagospodarowany na parking dla pracowników Urzędu Miejskiego.

Jak poinformował Urząd Miejski w Gorlicach, w 2013 roku miasto próbowało sprzedać budynek byłego MOPS przy ul. Wąskiej. Przetarg ogłaszano dwa razy, ale nie znalazł się nabywca.

W tym roku, w marcu, ze względu na pogarszający się stan, postępującą degradację oraz niestabilne elementy konstrukcji rozpoczęła się planowana rozbiórka budynku byłego MOPS przy ul. Wąskiej. Koszt robót rozbiórkowych oraz ogrodzenia terenu wyniósł 90 891,20 zł.

– W trakcie przygotowań do rozbiórki Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach poinformował o braku możliwości dalszego parkowania samochodów na placu kościelnym. W związku z powyższym podjęto decyzję o utwardzeniu terenu przy ul. Wąskiej i zagospodarowaniu go na potrzeby pracowników Urzędu Miejskiego. Koszt utwardzenia placu wyniósł 101 635,18 zł – poinformował UM Gorlice.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.