piątek, 05 kwiecień 2019 15:10

Limanowa. Seryjni włamywacze aresztowani

Napisała

W minionym tygodniu policjanci kryminalni z Limanowej zatrzymali 4 mężczyzn, którzy kradli paliwo m.in. z maszyn budowlanych. Ich łupem padły również elektronarzędzia i różnego rodzaju przedmioty znajdujące się na terenie placu budowy.

26 marca, dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego z Limanowej, zatrzymano 4 mężczyzn (mieszkańców gminy Limanowa) w wieku od 17 do 21 lat, którzy w miesiącu marcu dokonali licznych włamań do zbiorników paliwa pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych kradnąc z nich olej napędowy. Ich łupem padły także akumulatory oraz różnego rodzaju przedmioty, znajdujące się na wyposażeniu tych pojazdów. Ponadto sprawcy w ciągu ostatniego miesiąca dokonali również kilku włamań do domów i budynków gospodarczych, na terenie miasta i gminy Limanowa, z których ukradli m.in. elektronarzędzia. Suma strat sięga 26 tysięcy złotych.

Podczas zatrzymania policjanci znaleźli kanistry z olejem napędowym pochodzącym z kradzieży (ok. 250 litrów), akumulatory, elektronarzędzia takie jak: pilarki spalinowe, agregaty prądotwórcze czy wiertarki elektryczne. Odzyskano mienie o łącznej wartości około 15 tysięcy złotych.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła na przypisanie zatrzymanym w sumie 14 kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw. Nadal trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych. O dalszym losie złodziei zadecyduje sąd.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.