poniedziałek, 20 maj 2019 12:26

Powiat. Są pieniądze na duże inwestycje drogowe

Napisał

Starostwo Miechowskie uzyskało dofinansowanie unijne na kosztowne prace, przy drodze powiatowej nr 1217K biegnącej z Moczydła przez Krzeszówkę i Książ Mały do Zygmuntowa, a następnie nowym odcinkiem do Książa Wielkiego. Ponadto, do przedsięwzięcia dopłaca Starostwo Miechowskie oraz Gminy Książ Wielki (w tym roku jest to ponad 1,4 mln zł).

Zanim pod Moczydłem rozpocznie się budowa krakowskiego odcinka trasy szybkiego ruchu S7, na miejscowych drogach trwają prace modernizacyjne.. Są one poszerzane, wzmacnia się ich podbudowę, odtwarza rowy odwadniające Na zdjęciach poniżej widać m. in.: poszerzaną drogę przez Moczydło, wzmacnianie podbudowy drogi w kierunku Krzeszówki, gdzie częściowo niweluje się także wierzchołek wzgórza, by podjazd był mniej stromy. Efekty już widać, na przykład droga (obok dawnej szkoły) prowadząca z Moczydła do przebiegającej nieopodal trasy E7 już wygląda niemal jak „autostrada”, chociaż jeszcze nie położono na niej asfaltu. Przy okazji tych prac porządkuje się także drugi, biegnący przy stawie łącznik wsi i drogi krajowej E7, gdzie odtworzono pobocza oraz rowy odwadniające.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: UG Książ Wielki

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.