piątek, 12 kwiecień 2019 18:30

Mielec: Zaczęła się okupacja dojazdu do Kronospanu

Napisała
Piotr Tabor, współorganizator protestu Piotr Tabor, współorganizator protestu

Dziś o godz. 15 protestujący zajęli główną drogę prowadzącą do zakładów firmy Kronospan S.A. w Mielcu. O trzydniowej akcji opowiada jeden z organizatorów - Piotr Tabor. - Zapraszamy tu wszystkich mieszkańców, którzy mają dość odorów z fabryki - apeluje. 

W Mielcu społeczna grupa rozpoczęła trzydniowy protest zorganizowany pod hasłem "Blokada - Trzy Dni W Kronobylu". Mieszkańcy, którzy mają dość uciążliwego sąsiedztwa, zamierzają manifestować pod zakładem przy ul. Wojska Polskiego w Mielcu do niedzieli włącznie. Celem akcji jest wywołanie reakcji władz, odpowiedzialnych za wydawanie zezwoleń dla fabryki, wprowadzenie ciagłego monitoringu, powołanie milicji ekologicznej i oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Mielcu, gdzie funkcjonuje olbrzymia strefa ekonomiczna. O szczegółach i celach protestu rozmawiamy z Piotrem Taborem, jednym z inicjatorów akcji. 

  

Marzena Gitler, wideo: Mateusz Łysik

Loteria Orlen
Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mielec - najnowsze informacje