środa, 05 czerwiec 2019 12:04

Gmina Oświęcim: Rodzice żołnierzy otrzymali odznaczenia

Napisał
fot. UG Oświęcim fot. UG Oświęcim

Rodzice, którzy wychowali co najmniej troje dzieci na wzorowych żołnierzy, zostali odznaczeni Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

W poniedziałek 3 czerwca w Urzędzie Gminy Oświęcim, w podziękowaniu za zasługi dla obronności kraju, za ciężką i wzorową służbę, wręczono rodzicom żołnierzy odznaczenie nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. 

– To dzięki Wam, szanowni rodzice, Wasze dzieci poprzez służbę wojskową wzmocniły potencjał Rzeczypospolitej Polskiej. Mam cichą nadzieję, że dzieci Waszych dzieci pójdą w ich ślady i obronność naszego kraju będzie wciąż wzrastała, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie – powiedział podczas uroczystości major Cezary Pązik, reprezentujący Wojskową Komisję Uzupełnień w Oświęcimiu.

Podziękowania rodzicom żołnierzy złożył też Wójt Gminy Oświęcim.

– Wszyscy chcemy żyć w wolnym, pięknym kraju – powiedział wójt Mirosław Smolarek. – To, że wstąpiliśmy 20 lat temu do NATO i pięć lat później do Unii Europejskiej, jest wyrazem dążenia wielu pokoleń, żebyśmy żyli w bezpiecznej Polsce. Zawdzięczamy to również Wam. To Wy jesteście pierwszymi mentorami swoich dzieci, które wiedzą, jak ważna jest obronność naszego kraju, gdzie możemy się rozwijać i spełniać marzenia. Bardzo dziękuję, że tu dzisiaj jesteście.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.