czwartek, 04 lipiec 2019 15:46

Oświęcim. Radny znęcał się nad żoną?

Napisała

Zarzut dotyczący psychicznego i fizycznego znęcania się nad 49-letnia żoną usłyszał 53-letni mieszkaniec Oświęcimia, Dariusz G. Jak podają lokalne media podejrzany to znany lekarz i radny.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek, 1 lipca. Zarzut postawiono mu w środę. Dotyczy on znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, poprzez używanie słów powszechnie uważanych za obelżywe, grożenie pozbawieniem życia, a także stosowanie siły fizycznej – kobieta była szarpana i miała wykręcane ręce. Okres, w którym miało obejmuje czas od marca 2015 do 1 lipca 2019 r.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Na okres 3 miesięcy musi on opuścić lokum, zajmowane razem z żoną. Otrzymał również zakaz kontaktu z kobietą oraz zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejsza niż 50 m. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Lokalne media podają, że Dariusz G. to znany w środowisku lekarz i oświęcimski radny, który wywalczył mandat, reprezentując ugrupowanie obecnego prezydenta miasta – KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska.
W dniu dzisiejszym prezydent Oświęcimia, Janusz Chwierut wydał oświadczenie w tej sprawie.
- W świetle informacji o toczącym się postępowaniu w sprawie naruszenia przez radnego Rady Miasta Oświęcim nietykalności cielesnej żony oświadczam, że stanowczo sprzeciwiam się i potępiam wszelkie akty przemocy fizycznej wobec innych osób. Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób – kobiet, dzieci, mężczyzn – powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Każda osoba ma konstytucyjne prawo do godności i nietykalności cielesnej - możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.