piątek, 19 lipiec 2019 10:37

Przejdzie 500 km górskim szlakiem beskidzkim, by pomóc chorym dzieciom.

Napisała

Michał Łygan z Zaborza jest zawodowym żołnierzem w stopniu podpułkownika w Jednostce Wojskowej NIL w Krakowie. Jego pasją są turystyka górska i pomaganie. Chce je połączyć i pomóc niepełnosprawnemu rodzeństwu z Oświęcimia – 19-miesięcznej Jagódce i 3-letniemu Gabrielkowi, podopiecznym Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy.

Trasę szlakiem beskidzkim imienia Kazimierza Sosnowskiego, która liczy pół tysiąca kilometrów i biegnie z miejscowości Wołosate w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim, przez Beskid Żywiecki, Makowski i Wyspowy, Gorce oraz Beskid Sądecki i Niski – Michał Łygan chce pokonać w 10 dni. Start zaplanował na 9 sierpnia, by pojawić się na finiszu 18 sierpnia. Dziennie zamierza przejść od 40 do 60 kilometrów. Za każdy kilometr pokonany przez Michała firmy mogą deklarować wpłatę minimum 10 złotych na rzecz Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy z przeznaczeniem dla Jagody i Gabriela Bartosiewiczów. Zbiórka będzie także na Facebooku.

Jak pomóc Jagódce i Gabrielowi?

Firmy, instytucje i osoby prywatne, chcące pomóc, proszone są o dokonanie wpłat na konto Fundacjo Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003 z dopiskiem "Wędrówka dla dwóch serc". Fundatorzy zostaną wymienieni w materiałach promocyjnych. Jest także możliwość umieszczenia swojego loga na koszulce żołnierza. Wszyscy, którzy zdecydują się wesprzeć to przedsięwzięcie w kwocie minimum 10 zł za każdy kilometr (czyli pięć tysięcy za całą trasę), proszone są o kontakt z przedstawicielami fundacji: Monika Bartosz, prezes fundacji – tel: 575 995 915, Bernadeta Sędrak-Legut, wiceprezes fundacji – tel.: 698 692 509.

Info/foto: Mała Wędrówka Wielkich Serc, UM Oświęcim

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.