środa, 28 sierpień 2019 12:17

Oświęcim: Pijana matka prowadziła samochód a pasażerami były jej dzieci

Napisane przez

26 sierpnia 2019 roku przed godziną 11:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał zgłoszenie, iż na parking przy jednym z oświęcimskich lokali gastronomicznych podjechał samochód osobowy kierowany przez nietrzeźwą kobietę. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oświęcimiu zauważyli wskazany pojazd poruszający się w strefie ruchu.

Kierującą samochodem osobowym m-ki Mitsubishi okazała się być 37 – letnia mieszkanka Bierunia, której badanie na stan trzeźwości wykazało  … 3 promile alkoholu  w wydychanym powietrzu.  Ponadto nietrzeźwa kierująca sprawowała opiekę i przewoziła w pojeździe 5 – letniego syna i 7 – letnią córkę. Dzieci przekazane zostały pod opiekę rodziny, natomiast 37 – latka stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkance Bierunia grozi do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo swoich dzieci grozi ich matce do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto poinformowany o sprawie został Sąd Rodzinny, który może ograniczyć jej prawa rodzicielskie.

Info i foto: KWP w Krakowie

Szymon Majewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.