Nowy Targ, Rabka Zdrój, Szaflary, Zakopane, Tvrdošín 

 

 

 

Serce nie tylko do hokeja Wyróżniony

Serce nie tylko do hokeja

6 stycznia w Nowym Targu rozegrano Hokejowy Mecz Noworoczny Winter Classic. Z profesjonalistami z Tatry Ski Podhale zmierzyli się entuzjaści hokeja ulicznego. Celem imprezy było zebranie jak największej ilości środków finansowych na rehabilitację Jakuba Zawady – chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą o nazwie miopatia mięśniowa.

Mecz Noworoczny Winter Classic to impreza, która ma już swoją tradycję. W poprzednich edycjach miłośnicy hokeja pomagali m.in. młodemu hokeiście ś.p. Maksymowi Batkiewiczowi i Ani Garcarz. Podczas 4 edycji, którą zorganizowano na boisku przy Gimnazjum nr 2, uczestnicy kibicowali drużynom Old Killers i Young Killers. Nie przeszkodził nawet brak śniegu i raczej wiosenne niż zimowa aura. Organizatorzy wsparci przez firmy „Supersnow” i „Piotrowski” przed imprezą dowieźli ciężarówkami śnieg z oddalonej o 20 kilometrów Białki Tatrzańskiej. Nie brakowało dodatkowych atrakcji. Była muzyka na żywo, ognisko, pokaz fajerwerków, loteria z nagrodami, zabawa z Nowotarskim Klubem Kolarskim i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a także przepyszny poczęstunek.
Kolejny też raz spotkaniu przyświecał charytatywny cel. Zbierano pieniądze na rzecz zmagającego się z chorobą Jakuba Zawady, który w raz z rodzicami był na meczu. Temu celowi służyły licytacje wielu pamiątek związanych z polskimi sportowcami. Można było nabyć m.in kombinezon Kamila Stocha, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, kij hokejowy z autografem Alana Łyszczarczyka, koszulkę hokejowej reprezentacji Polski z autografem jej zawodników czy też koszulkę TatrySki Podhala Nowy Targ z podpisami zawodników.
Minutą ciszy uczczono pamięć śp. Maksyma Batkiewicza, dla którego grano przed rokiem, a który kilka miesięcy temu po ciężkiej i bohaterskiej walce z chorobą zmarł w wieku zaledwie 13 lat.
Początkowo tegoroczny Winter Classic miał wesprzeć Roberta Bilę, byłego hokeistę Podhala, który od blisko 30 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Jednak sportowiec zdecydował się na wyjątkowy gest. Podziękował i odmówił pomocy, twierdząc, że w jego stanie zdrowia pieniądze już nie są mu potrzebne i chciał, aby akcja wsparła inną chorą osobę.
Po raz kolejny w imprezie wzięli udział hokeiści „Szarotek”, którzy rozegrali dwie pokazowe tercje z uczestnikami Winter Classic, a po zakończonej wygraną rozgrywce, zawodnicy wraz z kolegami z Podhala rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
Głównym mecz NWC „Młodzi” kontra „Starzy” podobnie jak w trzech poprzednich edycjach, zakończył się zwycięstwem, tym razem z wynikiem 8:2.
Warto przypomnieć, że w nowotarscy miłośnicy sportu w 2017 zorganizowali również z dużym sukcesem Turniej Siatkówki Plażowej O Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. - Na pewno na tym nie poprzestaniemy i dalej będziemy tworzyli wszelkiego rodzaju spotkania, mecze, turnieje aby nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują - zapowiadają.
Opr. mg. Inf i foto: www.nowytarg.winterclassic.pl

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 13:58
Powrót na górę  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Oświęcimski

Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy gra cały rok

13 styczeń, 2018 | Wyświetleń:580

Jarmark, kiermasze, mecze, biegi, zloty, koncerty, bale – to tylko niektóre z działań fundacji „Mała...

Głos Limanowski

Sylwester na Lubogoszczy

28 grudzień, 2017 | Wyświetleń:510

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza na wyjątkowego Sylwestra pod gwiazdami. Organizatorzy zapewniają zimową pogodę, niezapomniane...

Głos Brzeski

Nie „dawcy organów”, tylko dawcy krwi

12 styczeń, 2018 | Wyświetleń:374

Motocykliści z Jadownik. Od kilku lat współorganizują różne akcje charytatywne na rzecz członków lokalnej społeczności...

Głos Chrzanowski

W grupie siła

24 grudzień, 2017 | Wyświetleń:279

Mieszkańcy chrzanowskich Kątów udowodnili, że jeśli wspólnie będą się o coś starać, to uda im...

Głos Beskidzki

Uśmiech na twarzach dzieci wyrażał więcej niż tysiąc słów

19 grudzień, 2017 | Wyświetleń:231

Suskie Wariaty, czyli kibice Wisły Kraków z powiatu suskiego, po raz kolejny zorganizowali Mikołajki dla...

Głos Beskidzki

Koleją na weekend

04 styczeń, 2018 | Wyświetleń:177

23 grudnia reaktywowano weekendowo-sezonowe połączenie KS ORNAK w relacji Katowice – Zakopane – Katowice przez...

Głos Krakowski

Lodowisko na placu Wolnica - atrakcje dla dzieci

20 grudzień, 2017 | Wyświetleń:166

Fani jazdy na łyżwach na lodowisku, urządzonym w sezonie zimowym na placu Wolnica, mogą już...

Głos Podkrakowski

Szczury, martwe kocięta i gołębie bez głów

25 grudzień, 2017 | Wyświetleń:153

Brzmi jak opis horroru. Niestety, to krzeszowicka rzeczywistość... Wszystko to znaleźć można w... kanalizacji. Pracownicy...

Głos Chrzanowski

Przy kopalni „Matylda” niegdyś działała cegielnia

21 grudzień, 2017 | Wyświetleń:152

Mało już jest mieszkańców Osiedla Kąty w Chrzanowie, którzy pamiętają, iż przy kopalni „Matylda” istniała...

Styl Życia

882 zł na Święta

18 grudzień, 2017 | Wyświetleń:146

Jak pokazuje dwudziesta edycja międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2017” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, w tym...

Głos Brzeski

Marek Piekarczyk i inne gwiazdy na koncercie charytatywnym w Brzesku

12 styczeń, 2018 | Wyświetleń:141

Zapraszamy na koncert charytatywny organizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Motojadowniki” oraz Fundację niewidomi na...

Głos Bielski

Zerwane dachy, powalone drzewa – nadal trwa szacowanie strat

24 grudzień, 2017 | Wyświetleń:135

W Bielsku-Białej w dalszym ciągu trwa szacowanie strat po ubiegłotygodniowej wichurze. Silny i porywisty wiatr...