Serce nie tylko do hokeja Wyróżniony

6 stycznia w Nowym Targu rozegrano Hokejowy Mecz Noworoczny Winter Classic. Z profesjonalistami z Tatry Ski Podhale zmierzyli się entuzjaści hokeja ulicznego. Celem imprezy było zebranie jak największej ilości środków finansowych na rehabilitację Jakuba Zawady – chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą o nazwie miopatia mięśniowa.

Mecz Noworoczny Winter Classic to impreza, która ma już swoją tradycję. W poprzednich edycjach miłośnicy hokeja pomagali m.in. młodemu hokeiście ś.p. Maksymowi Batkiewiczowi i Ani Garcarz. Podczas 4 edycji, którą zorganizowano na boisku przy Gimnazjum nr 2, uczestnicy kibicowali drużynom Old Killers i Young Killers. Nie przeszkodził nawet brak śniegu i raczej wiosenne niż zimowa aura. Organizatorzy wsparci przez firmy „Supersnow” i „Piotrowski” przed imprezą dowieźli ciężarówkami śnieg z oddalonej o 20 kilometrów Białki Tatrzańskiej. Nie brakowało dodatkowych atrakcji. Była muzyka na żywo, ognisko, pokaz fajerwerków, loteria z nagrodami, zabawa z Nowotarskim Klubem Kolarskim i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a także przepyszny poczęstunek.
Kolejny też raz spotkaniu przyświecał charytatywny cel. Zbierano pieniądze na rzecz zmagającego się z chorobą Jakuba Zawady, który w raz z rodzicami był na meczu. Temu celowi służyły licytacje wielu pamiątek związanych z polskimi sportowcami. Można było nabyć m.in kombinezon Kamila Stocha, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, kij hokejowy z autografem Alana Łyszczarczyka, koszulkę hokejowej reprezentacji Polski z autografem jej zawodników czy też koszulkę TatrySki Podhala Nowy Targ z podpisami zawodników.
Minutą ciszy uczczono pamięć śp. Maksyma Batkiewicza, dla którego grano przed rokiem, a który kilka miesięcy temu po ciężkiej i bohaterskiej walce z chorobą zmarł w wieku zaledwie 13 lat.
Początkowo tegoroczny Winter Classic miał wesprzeć Roberta Bilę, byłego hokeistę Podhala, który od blisko 30 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Jednak sportowiec zdecydował się na wyjątkowy gest. Podziękował i odmówił pomocy, twierdząc, że w jego stanie zdrowia pieniądze już nie są mu potrzebne i chciał, aby akcja wsparła inną chorą osobę.
Po raz kolejny w imprezie wzięli udział hokeiści „Szarotek”, którzy rozegrali dwie pokazowe tercje z uczestnikami Winter Classic, a po zakończonej wygraną rozgrywce, zawodnicy wraz z kolegami z Podhala rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
Głównym mecz NWC „Młodzi” kontra „Starzy” podobnie jak w trzech poprzednich edycjach, zakończył się zwycięstwem, tym razem z wynikiem 8:2.
Warto przypomnieć, że w nowotarscy miłośnicy sportu w 2017 zorganizowali również z dużym sukcesem Turniej Siatkówki Plażowej O Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. - Na pewno na tym nie poprzestaniemy i dalej będziemy tworzyli wszelkiego rodzaju spotkania, mecze, turnieje aby nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują - zapowiadają.
Opr. mg. Inf i foto: www.nowytarg.winterclassic.pl

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 13:58
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA