Nowy Targ, Rabka Zdrój, Szaflary, Zakopane, Tvrdošín

Bal z nagrodami Wyróżniony

Bal z nagrodami

Po raz kolejny Starosta Nowotarski Krzysztof Faber zaprosił mieszkańców powiatu, w tym osoby wyróżniające się w wielu dziedzinach, na Spotkanie Noworoczne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Była to okazja do podsumowania minionego roku, podziękowań, wręczenia medali, nagród i złożenia życzeń na Nowy 2018 rok.

Starosta Krzysztof Faber w swym wystąpieniu mówił o zrealizowanych inwestycjach, które służą mieszkańcom powiatu nowotarskiego. Podkreślił, że wiele z nich jak choćby sale gimnastyczne przy szkołach ponadgimnazjalnych, powstawało latami i jest efektem starań wielu osób uczestniczących nie tylko w samym procesie budowania, ale również na etapie pozyskiwania środków finansowych i planowania inwestycji. Przedstawił najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ubiegłym roku w Powiecie Nowotarskim.
Starosta przedstawił także plany na 2018 rok, podziękował dyrektorom jednostek powiatowych, wójtom i burmistrzom, parlamentarzystom, pracownikom starostwa – wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować założone cele na rok 2017. Życzył by nie zabrakło zdrowia, siły i powodzenia przy realizacji planów na 2018 rok.
Tradycyjnie od kilku lat w czasie Spotkania Noworocznego wręczane są Medale Pamiątkowe Podhala. Medale za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego otrzymują wyjątkowi ludzie.

W tym roku nagrodzeni zostali:

Barbara Węglarz - kustosz Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya w Szlachtowej, pasjonatka historii z etnograficznym wykształceniem, autorka licznych wystaw oraz wielu cennych publikacji poświęconych Szczawnicy.

Zofia Zborek - długoletnia nauczycielka muzyki w Rabce i Rdzawce, inicjatorka powstania chóru mieszanego „Adoramus”, kierująca teraz Chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju.

Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim - które w duchu miłosierdzia chrześcijańskiego prowadzi na terenie powiatu 3 Domy Zgromadzenia: w Lipnicy Wielkiej, Grywałdzie i Tylmanowej, a także jako placówka parafialna w Jabłonce, niosąc posługę charytatywną, prowadząc katechizacje, świetlice i schole, pracując w służbie zdrowia.

Tadeusz Błażusiak - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii trialu i enduro, prawdziwa offroadowa legenda. Mimo ogłoszenia w 2016 r. końca kariery - wciąż zawodniczo czynny zdobywca sześciu tytułów Mistrza Świata w SuperEnduro.

Andrzej Jakubiec – „Kubosek” - znany w Polsce i za granicą muzykant, konferansjer, choreograf, działacz społeczny, cieśla, znawca kultury ludowej; wielokrotnie nagradzany za taniec, śpiew góralski, układy choreograficzne kierownik świetnych zespołów, takich jak: „Skalni”, „Budorze”, zespół im. Klimka Bachledy, a od 20 lat kierownik zespołu „Krzesany” z Cichego.

Góralski Zespół Krzesany z Cichego - grupa założona w 1996 r., uczestnicząca w wielu regionalnych imprezach i przeglądach, dziś z wieloma wysokimi nagrodami i wyróżnieniami na koncie, w tym z I miejscem w Międzynarodowym Konkursie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych zdobytym podczas 43. Festiwalu w Zakopanem.

Orkiestra Dęta w Lipnicy Wielkiej - pod batutą kapelmistrza Mariana Sułkowskiego, której historia sięga jeszcze lat rozbiorowych, a odnosiła sukcesy w nowosądeckim przeglądzie „Echo Trombity”, koncertowała m.in. w Częstochowie, Licheniu i na Słowacji.

Natomiast pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za osiągnięcia w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej otrzymali:
Ryszard Gruszka – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Przemysław Kępa – Nauczyciel Zespołu Szkól Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Michał Domin - Nauczyciel Zespołu Szkól Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Maria Kopeć – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu, Barbara Wcisło – Nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu ,Krzysztof Kula – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem
Wojciech Kosakowski – Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, Dorota Ostwald – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowsku, Adam Witek – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ostrowsku, Barbara Konopka - Dyrektor Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, Małgorzata Jandura - Nauczyciel Szkoły Podstawowa im Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, Mikołaj Urbaniak - Dyrektor Zespołu Szkół w Maniowach, Jan Pasztalaniec - Nauczyciel Szkoły Podstawowej Maniowach, Halina Chmielewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Daniel Siwor – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Piotr Męderak – Dyrektor Zespołu Szkól w Jabłonce, Michał Wójt – Nauczyciel Zespołu Szkól w Jabłonce, Izabela Litwiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzyce Dolnej, Stanisław Bugajski – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, Bogusława Pilch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce, Janusz Kasprzak – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jabłonce.


Odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego” otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.
Spotkanie uświetniły występy Chóru „Adoramus” ze Rdzawki pod dyrekcją Pana Marcina Zborka oraz Góralski Zespół ”Krzesany” z Cichego.
Na zakończenie spotkania Zarząd Powiatu Nowotarskiego: starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka, urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki, członkowie zarządu powiatu Leszek Świder i Franciszek Sojka, przewodniczący rady powiatu Jan Krzak wraz z parlamentarzystami: Panią poseł Barbarą Bartuś i Edwardem Siarką złożyli obecnym życzenia noworoczne i jak tradycja każe - sypnęli owsem.

joa
fot: Powiat Nowotarski

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 14:13
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Mielecki

Kronospan nie daje za wygraną

07 marzec, 2018 | Wyświetleń:4587

Mielcka policja prowadzi czynności sprawdzające, dotyczące zasłonięcia tablic "Mielec", informujących o wjeździe na teren zabudowany...

Głos Mielecki

Mielec: Prokuratura i Policja bada zarzuty wobec Kronospanu

09 marzec, 2018 | Wyświetleń:3753

Prokuratura Rejonowa w Mielcu odmówiła wszczęcia postępowania z zawiadomienia pełnomocnika formy Kronospan Sp. z o.o...

Turystyka

Wynajmij kampera i przeżyj weekend inny niż wszystkie

22 luty, 2018 | Wyświetleń:1865

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by podróż stała się dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Wystarczy weekendowy...

Kultura

Muzyka przychodzi sama

22 luty, 2018 | Wyświetleń:1649

Sławomir Zapała – czy trzeba go przedstawiać? Teledysk do jego piosenki „Miłość w Zakopanem” ma...

Głos Dębicki

Dębica: Nie żyje ks. Adam Bartkowicz

21 marzec, 2018 | Wyświetleń:1275

Pochodzący z Dębicy ks. Adam Bartkowicz utonął w oceanie w w Dar Es Salaam w...

Głos Mielecki

Kto pomoże oczyścić Mielec? Czy zrobią to sami mieszkańcy?

28 luty, 2018 | Wyświetleń:1121

Na prośbę strony społecznej 8 lutego br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zorganizowała spotkanie dotyczące problemów...

Głos Mielecki

Mielec: Pic czyli "dobra zmiana"

25 marzec, 2018 | Wyświetleń:1112

Dziś o godz. 16 odbędzie się oprotestowana przez Kronospan publiczna rozprawa administracyjna. Mieszkańcy będą mogli...

Głos Bielski

Trudne decyzje – dać szansę czy skrócić cierpienie?

21 marzec, 2018 | Wyświetleń:1111

Wydawałoby się, że niektóre zabiegi, jak chociażby operacja przepukliny u będącej w ciąży sarny, można...

Głos Sądecki

Nowy Sącz: Oburzająca opieszałość prokuratury w sprawie znęcania się nad przedszkolakiem

20 marzec, 2018 | Wyświetleń:1106

Dopiero po sześciu miesiącach nowosądecka prokuratura postawiła zarzuty pracownicy jednego z niepublicznych przedszkoli w Nowym...

Głos Mielecki

Mielec: „Na górze” wciąż bez zmian

26 luty, 2018 | Wyświetleń:1027

Prezydent Mielca Daniel Kozdęba nie ma prawa do zasiłku rehabilitacyjnego. Jednak ani wojewoda, ani komisarz...

Głos Sądecki

Nowy Sącz: Mistrzyni w policyjnym mundurze

08 marzec, 2018 | Wyświetleń:947

Ewa Bulanda, policjantka rodem z Krynicy-Zdroju, zdobyła w lutym brązowy medal w kategorii 48 kg...

Kultura

Pasja, wolność, adrenalina...

20 luty, 2018 | Wyświetleń:937

Noc. Miasto właściwie już śpi. Tymczasem oni zbierają się, by udowodnić, kto jest szybszy. Zwycięzca...