Nowy Targ, Rabka Zdrój, Szaflary, Zakopane, Tvrdošín

 

 

Bal z nagrodami Wyróżniony

Bal z nagrodami

Po raz kolejny Starosta Nowotarski Krzysztof Faber zaprosił mieszkańców powiatu, w tym osoby wyróżniające się w wielu dziedzinach, na Spotkanie Noworoczne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Była to okazja do podsumowania minionego roku, podziękowań, wręczenia medali, nagród i złożenia życzeń na Nowy 2018 rok.

Starosta Krzysztof Faber w swym wystąpieniu mówił o zrealizowanych inwestycjach, które służą mieszkańcom powiatu nowotarskiego. Podkreślił, że wiele z nich jak choćby sale gimnastyczne przy szkołach ponadgimnazjalnych, powstawało latami i jest efektem starań wielu osób uczestniczących nie tylko w samym procesie budowania, ale również na etapie pozyskiwania środków finansowych i planowania inwestycji. Przedstawił najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ubiegłym roku w Powiecie Nowotarskim.
Starosta przedstawił także plany na 2018 rok, podziękował dyrektorom jednostek powiatowych, wójtom i burmistrzom, parlamentarzystom, pracownikom starostwa – wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować założone cele na rok 2017. Życzył by nie zabrakło zdrowia, siły i powodzenia przy realizacji planów na 2018 rok.
Tradycyjnie od kilku lat w czasie Spotkania Noworocznego wręczane są Medale Pamiątkowe Podhala. Medale za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego otrzymują wyjątkowi ludzie.

W tym roku nagrodzeni zostali:

Barbara Węglarz - kustosz Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya w Szlachtowej, pasjonatka historii z etnograficznym wykształceniem, autorka licznych wystaw oraz wielu cennych publikacji poświęconych Szczawnicy.

Zofia Zborek - długoletnia nauczycielka muzyki w Rabce i Rdzawce, inicjatorka powstania chóru mieszanego „Adoramus”, kierująca teraz Chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju.

Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim - które w duchu miłosierdzia chrześcijańskiego prowadzi na terenie powiatu 3 Domy Zgromadzenia: w Lipnicy Wielkiej, Grywałdzie i Tylmanowej, a także jako placówka parafialna w Jabłonce, niosąc posługę charytatywną, prowadząc katechizacje, świetlice i schole, pracując w służbie zdrowia.

Tadeusz Błażusiak - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii trialu i enduro, prawdziwa offroadowa legenda. Mimo ogłoszenia w 2016 r. końca kariery - wciąż zawodniczo czynny zdobywca sześciu tytułów Mistrza Świata w SuperEnduro.

Andrzej Jakubiec – „Kubosek” - znany w Polsce i za granicą muzykant, konferansjer, choreograf, działacz społeczny, cieśla, znawca kultury ludowej; wielokrotnie nagradzany za taniec, śpiew góralski, układy choreograficzne kierownik świetnych zespołów, takich jak: „Skalni”, „Budorze”, zespół im. Klimka Bachledy, a od 20 lat kierownik zespołu „Krzesany” z Cichego.

Góralski Zespół Krzesany z Cichego - grupa założona w 1996 r., uczestnicząca w wielu regionalnych imprezach i przeglądach, dziś z wieloma wysokimi nagrodami i wyróżnieniami na koncie, w tym z I miejscem w Międzynarodowym Konkursie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych zdobytym podczas 43. Festiwalu w Zakopanem.

Orkiestra Dęta w Lipnicy Wielkiej - pod batutą kapelmistrza Mariana Sułkowskiego, której historia sięga jeszcze lat rozbiorowych, a odnosiła sukcesy w nowosądeckim przeglądzie „Echo Trombity”, koncertowała m.in. w Częstochowie, Licheniu i na Słowacji.

Natomiast pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za osiągnięcia w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej otrzymali:
Ryszard Gruszka – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Przemysław Kępa – Nauczyciel Zespołu Szkól Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Michał Domin - Nauczyciel Zespołu Szkól Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Maria Kopeć – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu, Barbara Wcisło – Nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu ,Krzysztof Kula – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem
Wojciech Kosakowski – Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, Dorota Ostwald – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowsku, Adam Witek – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ostrowsku, Barbara Konopka - Dyrektor Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, Małgorzata Jandura - Nauczyciel Szkoły Podstawowa im Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, Mikołaj Urbaniak - Dyrektor Zespołu Szkół w Maniowach, Jan Pasztalaniec - Nauczyciel Szkoły Podstawowej Maniowach, Halina Chmielewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Daniel Siwor – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Piotr Męderak – Dyrektor Zespołu Szkól w Jabłonce, Michał Wójt – Nauczyciel Zespołu Szkól w Jabłonce, Izabela Litwiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzyce Dolnej, Stanisław Bugajski – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, Bogusława Pilch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce, Janusz Kasprzak – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jabłonce.


Odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego” otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.
Spotkanie uświetniły występy Chóru „Adoramus” ze Rdzawki pod dyrekcją Pana Marcina Zborka oraz Góralski Zespół ”Krzesany” z Cichego.
Na zakończenie spotkania Zarząd Powiatu Nowotarskiego: starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka, urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki, członkowie zarządu powiatu Leszek Świder i Franciszek Sojka, przewodniczący rady powiatu Jan Krzak wraz z parlamentarzystami: Panią poseł Barbarą Bartuś i Edwardem Siarką złożyli obecnym życzenia noworoczne i jak tradycja każe - sypnęli owsem.

joa
fot: Powiat Nowotarski

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 14:13
Powrót na górę  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Oświęcimski

Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy gra cały rok

13 styczeń, 2018 | Wyświetleń:606

Jarmark, kiermasze, mecze, biegi, zloty, koncerty, bale – to tylko niektóre z działań fundacji „Mała...

Głos Limanowski

Sylwester na Lubogoszczy

28 grudzień, 2017 | Wyświetleń:514

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza na wyjątkowego Sylwestra pod gwiazdami. Organizatorzy zapewniają zimową pogodę, niezapomniane...

Głos Brzeski

Nie „dawcy organów”, tylko dawcy krwi

12 styczeń, 2018 | Wyświetleń:380

Motocykliści z Jadownik. Od kilku lat współorganizują różne akcje charytatywne na rzecz członków lokalnej społeczności...

Głos Chrzanowski

W grupie siła

24 grudzień, 2017 | Wyświetleń:280

Mieszkańcy chrzanowskich Kątów udowodnili, że jeśli wspólnie będą się o coś starać, to uda im...

Głos Beskidzki

Uśmiech na twarzach dzieci wyrażał więcej niż tysiąc słów

19 grudzień, 2017 | Wyświetleń:236

Suskie Wariaty, czyli kibice Wisły Kraków z powiatu suskiego, po raz kolejny zorganizowali Mikołajki dla...

Głos Beskidzki

Koleją na weekend

04 styczeń, 2018 | Wyświetleń:183

23 grudnia reaktywowano weekendowo-sezonowe połączenie KS ORNAK w relacji Katowice – Zakopane – Katowice przez...

Głos Krakowski

Lodowisko na placu Wolnica - atrakcje dla dzieci

20 grudzień, 2017 | Wyświetleń:168

Fani jazdy na łyżwach na lodowisku, urządzonym w sezonie zimowym na placu Wolnica, mogą już...

Głos Brzeski

Marek Piekarczyk i inne gwiazdy na koncercie charytatywnym w Brzesku

12 styczeń, 2018 | Wyświetleń:163

Zapraszamy na koncert charytatywny organizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Motojadowniki” oraz Fundację niewidomi na...

Głos Podkrakowski

Szczury, martwe kocięta i gołębie bez głów

25 grudzień, 2017 | Wyświetleń:157

Brzmi jak opis horroru. Niestety, to krzeszowicka rzeczywistość... Wszystko to znaleźć można w... kanalizacji. Pracownicy...

Głos Chrzanowski

Przy kopalni „Matylda” niegdyś działała cegielnia

21 grudzień, 2017 | Wyświetleń:155

Mało już jest mieszkańców Osiedla Kąty w Chrzanowie, którzy pamiętają, iż przy kopalni „Matylda” istniała...

Styl Życia

882 zł na Święta

18 grudzień, 2017 | Wyświetleń:149

Jak pokazuje dwudziesta edycja międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2017” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, w tym...

Głos Bielski

Zerwane dachy, powalone drzewa – nadal trwa szacowanie strat

24 grudzień, 2017 | Wyświetleń:138

W Bielsku-Białej w dalszym ciągu trwa szacowanie strat po ubiegłotygodniowej wichurze. Silny i porywisty wiatr...