piątek, 17 maj 2019 15:41

Nowy Sącz. Policja przestrzega przed telefonicznymi oszustami

Napisała

W piątek, 17 maja sądeccy policjanci otrzymali informacje o kolejnych próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Co cieszy, seniorzy zareagowali we właściwy sposób i nie dali się oszukać. Być może właśnie dlatego, że w ostatnim czasie policjanci i media nagłośniły takie przypadki wskazując jak nie dać się oszukać.

Zatem jak nie dać się okraść metodą na policjanta?

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta, hasło dostępu do niego czy oszczędności.

Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach.

Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe.

Policjanci apelują o ostrożność w każdym przypadku, gdy w trakcie rozmowy telefonicznej ktoś żąda od nas pieniędzy, założenia bankowych kont internetowych czy przekazania do nich haseł dostępu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.