wtorek, 18 czerwiec 2019 12:02

Straciły dach nad głową. Kto pomoże ofiarom pożaru w Woli Rzędzińskiej?

Napisała

W Woli Rzędzińskiej w nocy z 2 na 3 czerwca wybuchł pożar domu jednorodzinnego zamieszkiwanego przez dwie starsze kobiety. Władze samorządowe apelują o pomoc poszkodowanym.

W akcji ratowniczej wzięły udział cztery zastępy Straży Pożarnej, w tym PSP Tarnów oraz OSP Wola Rzędzińska i OSP Jodłówka-Wałki. Jedna kobiet w wyniku poparzeń została przewieziona do szpitala, druga nie odniosła żadnych obrażeń. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Na miejsce zdarzenia przybyli też pracownicy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy od razu zaangażowali się we wszelką pomoc kobietom. Ich trudną sytuacją cały czas zajmuje się Urząd Gminy Tarnów oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Wydarzyła się ogromna tragedia. Nie możemy zostawić poszkodowanych pań w potrzebie, mogę zapewnić, że jako Gmina zadbamy zarówno o wsparcie finansowe, jak i odpowiednią opiekę. W tym miejscu pragnę prosić też mieszkańców, aby w miarę swoich możliwości pomogli poszkodowanym – apeluje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Jeśli wśród mieszkańców są osoby, które chcą w jakikolwiek sposób pomóc poszkodowanym kobietom, prosimy o kontakt z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Beatą Witkowską – pod numerem tel. 14 688 01 50.

Inf. i foto: UG Tarnów

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.