czwartek, 25 kwietnia 2024 12:13

Z maczetami weszli do galerii handlowej. Nastolatkowie zatrzymani

Autor Katarzyna Jamróz
Z maczetami weszli do galerii handlowej. Nastolatkowie zatrzymani

Nieumundurowani policjanci zatrzymali grupę pseudokibiców jednej z miejscowych drużyn piłkarskich. Funkcjonariusze odebrali od nich maczety, gazy pieprzowe, a także broń krótką gazową na metalowe kule. Do zatrzymania ich doszło w galerii handlowej w Tarnowie.

W rejonie Galerii Tarnovia nieumundurowani funkcjonariusze zauważyli podejrzanie wyglądającą grupę nastolatków. Gdy młodzi ludzie weszli do środka, policjanci postanowili ich wylegitymować. – Okazało się, że jest to grupa utożsamiająca się mocno z jedną z tarnowskich drużyn piłkarskich w wieku od 16 do 19 lat. Zatrzymane osoby miały przy sobie niebezpieczne przedmioty w postaci maczet, gazów pieprzowych, a także broni krótkiej gazowej na metalowe kule. Wylegitymowane osoby dobrowolnie wydały wszystkie przedmioty. Tłumaczyli policjantom, że jest to konieczne dla własnej obrony przed kibicami drużyny przeciwnej – przekazała policja.

Fot. KMP Tarnów

Sprawa trafi do sądu

Zatrzymane osoby zostały przetransportowane na komisariat, gdzie sporządzono dokumentację z zabezpieczenia niebezpiecznych przedmiotów. – Osoby te po rozpytaniu zostały zwolnione, natomiast nieletni przekazani prawnym opiekunom – informują mundurowi.

Fot. KMP Tarnów

Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek, a policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Za jego naruszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3000 złotych. Sprawa ta trafi do sądu dla nieletnich.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka