środa, 18 wrzesień 2019 21:59

Kalwaria Zebrzydowska: O smogu u Bernardynów

Napisał
fot. www.bernardyni.pl fot. www.bernardyni.pl

W budynku Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 21 września odbędzie się sympozjum naukowe „Zdrowe ciało – zdrowy duch. Smog – zagrożenie dla zdrowia i środowiska”.

 Celem spotkania jest zgłębienie tematyki jakości powietrza w regionie oraz jego wpływu na życie i zdrowie mieszkańców, poznanie źródeł zanieczyszczenia i sposobów na poprawę jakości powietrza. Pragniemy, aby sympozjum stworzyło przestrzeń do wymiany wiedzy i rozwiązań jakie można wdrożyć w celu poprawy stanu środowiska oraz ograniczenia zagrożeń dla zdrowia mieszkańców – informują organizatorzy.

Podczas sympozjum wykłady na temat wpływu smogu na zdrowie będą mieć: profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – dr hab. n. med. Ewa Konduracka i dr. hab. inż. Zenon Nieckarz, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie dr inż. Artur Wyrwa, o. dr Stanisław Jaromi OFM Conv, a także Augustyn Ormanty, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Organizatorami spotkania są: Wyższe Seminarium Duchowne OO. Bernardynów, Franciszkański Sekretariat ds. Sprawiedliwości i Pokoju oraz Nienaruszalności Stworzenia, a także Stowarzyszenie Płuca Kalwarii.

Wstęp wolny.

 

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.