Jak przetrwać bez względu na warunki? Wyróżniony

Jak przetrwać bez względu na warunki?

Odcięte drogi, brak prądu i ogrzewania, pieniędzy, żywności, wody, wszelkiej pomocy z zewnątrz. To nie jest opis filmu katastroficznego ani surrealistyczna wizja apokalipsy. Taki scenariusz, w wyniku różnych tragedii, może spełnić się w każdej chwili i spotkać każdego.

Na tak ekstremalne sytuacje przygotowani są preppersi. Kim są, co robią i jak w dziewięć miesięcy zostać jednym z nich, by móc przetrwać nawet globalny kryzys, o tym w książce Wojciecha Chełchowskiego oraz Andrzeja Czuby. Premiera książki „Preppersi. Przygotowani do przetrwania!” już 14 czerwca.

Samodzielni, samowystarczalni i niezależni od rzeczy, które ludziom wydają się być niezbędne do codziennego życia - prądu, ogrzewania, wody, możliwości zakupu żywności w każdej chwili. Przygotowani na wszelkie sytuacje, które zagrażają im i ich rodzinie, od zatrucia wody, braku prądu czy skażenia powietrza, przez głód, kryzys ekonomiczny, po globalną katastrofę. Preppersi. Przeżyć bez względu na warunki to podstawa zasada każdego z nich. Właśnie to łączy preppering i survival.

Powołując się na opinie socjologów, antropologów oraz historyków, autorzy analizują sytuację człowieka Zachodu, który nadmiernie uzależnił się od technologii, a znacznie oddalił od natury. W książce zaprezentowano konkretne przykłady dowodzące, że mimo licznych udogodnień i zabezpieczeń, ludzie nie są wolni od zagrożeń. Autorzy opisują m.in. klęski żywiołowe, które nie tak dawno dotknęły Polskę: powódź tysiąclecia z 1997 r., tornado z 2008 r. czy działanie orkanu Ksawery z 2013 r. Wskazują, że przyswojenie nawet podstawowych zasad prepperingu sprawia, że ludzie znacznie lepiej mogą poradzić sobie w tak dramatycznych okolicznościach. Doświadczeni preppersi uważają, że nieprzygotowana rodzina w sytuacji ekstremalnej już w ciągu dwóch tygodni będzie miała ogromne problemy.

Wojciech Chełchowski oraz Andrzej Czuba pokazują, że preppersem może zostać każdy. Autorzy przedstawiają dziewięciomiesięczny Plan Początkującego Preppersa, przygotowany we współpracy z wprawionymi członkami takich grup. Dzięki temu ludzie zawsze będą przygotowani do przetrwania.

Andrzej Czuba, Wojciech Chełchowski – dziennikarze pracujący w czołowych wydawnictwach prasowych, byli szefowie Playboya, założyciele internetowego bloga muzycznego www.hysteria.pl i autorzy książki Militarni. Już wojskowi, czy jeszcze cywile? opisującej polskie organizacje proobronne.

Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA