sobota, 9 grudnia 2023 11:51

Gmina Biskupice z prestiżową nagrodą

Autor Marzena Gitler
Gmina Biskupice z prestiżową nagrodą

Gmina Biskupice znalazła się wśród laureatów 14. edycji Konkursu „Bezpieczne drogi w Małopolsce. Budujemy chodniki i ścieżki rowerowe". To wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

W tegorocznej edycji kapituła konkursowa uhonorowała gminę dwoma tytułami: I Miejscem  -  Platynową Płytą Chodnikową i tytułem „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – Najlepsza Gmina w 2022 r.” oraz II Miejscem i tytułem "Samorząd przyjazny rowerzystom".

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 30 listopada w sali konferencyjnej SGiPM. W gali udział wzięła Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik.

Konkurs im. Grzegorza Stecha odbywa się od 14 lat, a jego celem jest honorowanie małopolskich samorządów, które podejmują szerokie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich: budują chodniki, pobocza i ścieżki rowerowe.

W ubiegłych latach Gminę Biskupice honorowano w tym konkursie kilkukrotnie za budowę chodników. W zeszłym roku otrzymała nagrodę za rozwijanie infrastruktury dla rowerzystów.

Inf. i fot. UG Biskupice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka