piątek, 4 grudnia 2020 11:48

Gmina Grybów: 16 punktów karnych w dwie minuty? Tak, to możliwe. Zobacz video

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Grybów: 16 punktów karnych w dwie minuty? Tak, to możliwe. Zobacz video

Młoda kobieta pędziła swoim BMW 112 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 62 km/h. I nie było to jej jedyne przewinienie…

Policjanci ruchu drogowego sądeckiej komendy, którzy wchodzą w skład grupy SPEED codziennie patrolują drogi miasta i powiatu. Ich głównym zadaniem jest walka z przejawami agresji na drodze oraz łamaniem przepisów przez kierujących.

-Z takimi rażącymi naruszeniami policjanci spotykają się niemal codziennie – najczęściej, także na Sądecczyźnie, jest to jazda z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych i każdego roku generuje ponad 1/3 wszystkich ofiar wypadków w Polsce - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

21 listopada, na terenie gminy Grybów, funkcjonariusze sądeckiej grupy SPEED jechali nieoznakowanym radiowozem za kierującą BMW.

-Młoda kobieta pędziła przed siebie wąską drogą, w ogóle nie stosując się do znaków ograniczenia prędkości. Najpierw przy ograniczeniu do 40 km/h jechała 90 km/h, a następnie przy ograniczeniu do 50 km/h pędziła 112 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość aż o 62 km/h! - dodaje rzeczniczka.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą do kontroli drogowej. Kobieta została ukarana mandatem za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wykonywanie nieprawidłowych manewrów oraz zły stan techniczny BMW, którym się poruszała. Dodatkowo okazało się, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenia na konto młodej kierującej trafiło 16 punktów karnych, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje