wtorek, 1 czerwca 2021 08:08

Gmina Grybów. 20-latek zaatakował taksówkarza. Próbował kilkukrotnie ugodzić go nożem

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Grybów. 20-latek zaatakował taksówkarza. Próbował kilkukrotnie ugodzić go nożem

Kara nawet dożywotniego więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi gminy Grybów. Mężczyzna zaatakował taksówkarza, próbując kilkukrotnie ugodzić go nożem. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 maja) kilkanaście minut przed godziną pierwszą, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, według którego na terenie gminy Grybów doszło do napadu na kierowcę taksówki. - Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci z miejscowego komisariatu oraz kryminalni z Nowego Sącza. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 62-letni taksówkarz w trakcie rozliczania za wykonany kurs został zaatakowany przez młodego pasażera, który próbował wielokrotnie ugodzić go nożem. W wyniku stanowczej reakcji taksówkarza nie doszło jednak do zranienia nożem, a napastnik uciekł - relacjonuje podkom. Justyna Basiaga.

Po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania. Sporządzono rysopis sprawcy, który został przekazany wszystkim policjantom w służbie. Do działań użyto także policyjnego psa tropiącego.

Włamanie w gminie Chełmiec. Skradziono m.in. przepustkę do Sejmu
Wiadomości Nowy Sącz. Kradzież w jednym z domów jednorodzinnych w Nowej Wsi. Złodziej zabrał m.in. przepustkę do Sejmu.

Już po niespełna godzinie wytypowano i zatrzymano osobę podejrzewaną o ten czyn. - 20-letni mieszkaniec gminy Grybów został zatrzymany w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również nóż, który sprawca porzucił w trakcie ucieczki - dodaje oficer prasowa.

Po nocy w policyjnej celi, 20-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 30 maja Sąd Rejonowy w Nowym Sączu tymczasowo go aresztował na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu nawet dożywocie.

fot. ilustracyjne/KMP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje